tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Protest pre Prezidentským palácom. Foto: ereport

FOTO VEĽKÝ protest pred Prezidentským palácom: Ľudia sa búria proti vláde a chcú referend

V Bratislave sa v sobotu vo veľkom protestovalo. Demonštrácie proti vláde a za vyhlásenie referenda sa konali dokonca na dvoch miestach – pred úradom vlády na Námestí slobody a skoro v rovnakom čase aj pred pred Prezidentským palácom. Do centra mesta prišiel počas slnečného dňa veľký dav.

Protest pred úradom vlády organizoval exposlanec Peter Marček z hnutia Republika o 13-tej. O hodinu neskôr začala druhá akcia na Hodžovom námestí pred sídlom prezidentky Zuzany Čaputovej. Zastrešovala ho národniarska aktivistka Michaela Hornáčková.

Oba protesty však mali spoločnú tému. A to vyjadrenie nesúhlasu s vládou Eduarda Hegera a požiadavku vyhlásiť referendum o predčasných voľbách. Preto sa druhá demonštrácia konala pred prezidentským palácom, lebo referendum môže vyhlásiť iba prezidentka. Tá sa však predtým ako to urobila obrátila na Ústavný súd, aby rozhodol či je plebiscit o skrátení funkčného obdobia vlády v súlade s ústavou.

Protest pred Prezidentským palácom

Foto: eReport

Protest pred palácom je označený ako občiansky no podporili ho viacerí politici. Napríklad odídenec od kotlebovcov poslanec Tomáš Taraba či niektorí členovia zo Smeru. „Pani prezidentka, toto je Vaša posledná šanca povedať pravdu a dokázať tak, že ste nestranná a suverénna hlava štátu! Ak budete naďalej mlčať, 29.5. ideme do ulíc!“ avizoval na sociálnej sieti mladý podpredseda Smeru Erik Kaliňák. Narážal tak aj na minulotýždňové stretnutie štátnych špičiek v odtienenej miestnosti SIS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO VEĽKÝ protest pred Prezidentským palácom: Ľudia sa búria proti vláde a chcú referend

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku