eReport.sk
Nehoda pod Strečnom. Foto: facebook

FOTO Vážna dopravná nehoda pod Strečnom: Vodič autobusu dostal infarkt

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/18 v katastri obce Strečno z Žilinskom okrese. Pri nehode došlo k zrážke autobusu a troch osobných vozidiel. Následkom nehody utrpelo šesť osôb zranenia rôzneho rozsahu.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, na mieste zasahovalo 15 profesionálnych hasičov zo Žilina, ktorí vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaných vozidiel, zraneným poskytli predlekársku prvú pomoc, vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a unikajúce prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom. Na mieste udalosti sa nachádza aj ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, keďže autobus sa nachádza na jednom z havarovaných vozidiel.

Podľa hovorkyňa SAD Žilina Ivany Strelcovej 59-ročný vodič autobusu s cyklovlečkou, idúci na pravidelnej linke z Turčianskych Teplíc do Žiliny, dostal počas jazdy pravdepodobne infarkt. Prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s ďalšími vozidlami.

„V autobuse boli v tej chvíli ešte jedna cestujúca a stevard zodpovedný za správne nakladanie bicyklov na cyklovlečku. Vodiča krátko po nehode previezla sanitka do žilinskej nemocnice, cestujúca a stevard boli bez zranenia,“ doplnila Strelcová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Vážna dopravná nehoda pod Strečnom: Vodič autobusu dostal infarkt

Najnovšie