eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Sudkyňa rozhoduje o návrhu na vzatie Haščáka a Dany Arpášovej do väzby

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská začala v piatok po 8.00 h rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka a ďalšiu obvinenú Danu Arpášová.

Návrh na vzatie do väzby Jaroslava Haščáka je podľa jeho advokáta Martina Škublu nedôvodný. „Nie je splnená materiálna podmienka väzby, keďže ani obvinenie Jaroslava Haščáka v tejto veci nie je dôvodné,” uviedol s tým, že prokurátor mu navrhuje útekovú a kolúznu väzbu. V prípade Dany Arpášovej navrhuje len kolúznu väzbu.

Výpovede svedkov a obhajoby sa skončili po 15.00 h. „Po prestávke, ktorá bude zrejme slúžiť pani sudkyni na napísanie uznesenia, by o 20.00 h malo byť za našej prítomnosti vyhlásené rozhodnutie,” uviedol právny zástupca Jaroslava Haščáka, Martin Škubla.

 Na otázku, či navrhne Jaroslav Haščák namiesto prípadného väzobného stíhania peňažnú zábezpeku, nechcel odpovedať. „Zaviazal som sa, že tieto detaily nebudem vynášať, kým sa nerozhodne. Pokladám to aj za férové, aby si teraz sudca na mobile neprečítal detaily konania,” dodal Škubla.
     

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Sudkyňa rozhoduje o návrhu na vzatie Haščáka a Dany Arpášovej do väzby

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport