eReport.sk
Rebecca Firlitová smie so synom už len telefonovať.
Rebecca Firlitová sa pred reportérmi po pôvodnom rozhodnutí sudcu neubránila slzám. Zdroj: fox 32 chicago

FOTO Sudca v USA šokoval a rozplakal matku: Zrušil jej stretnutia so synom, lebo je nezaočkovaná!

AKTUALIZOVANÉ – Sudca v americkom štáte Illinois zrušil matke právo stretávať sa so svojím 11-ročným synom, pretože sa odmietla zaočkovať proti koronavírusu, informoval v pondelok denník The Guardian. Krátko na to sa objavila informácia, že sudca toto svoje pôvodné rozhodnutie napokon zmenil.

Podľa pôvodného rozhodnutia v “bezprecedentnom rozsudku” sudca okresu Cook v metropolitnej oblasti Chicaga uviedol, že 39-ročná Rebecca Firlitová, ktorá má spoločnú starostlivosť o svojho syna so svojím exmanželom, neuvidí chlapca dovtedy, kým sa nezaočkuje.

Otázku o očkovaní položil sudca matke medzi prvými

“Bola som zmätená, pretože to malo byť len o výdavkoch a výživnom na dieťa,” povedala Firlitová pre noviny Chicago Sun-Times o virtuálnom súdnom pojednávaní, ktoré sa konalo začiatkom tohto mesiaca.

Rebecca so svojim synom. – Foto: prinscreen video foxnews.com

“Jedna z prvých vecí, ktoré sa ma pýtal cez Zoom, bola, či som bola alebo nebola očkovaná, čo ma rozhodilo a spýtala som sa, ako to súvisí s pojednávaním. Povedal: ‘Ja som sudca a ja rozhodujem o vašom prípade’,” uviedla Firlitová.

Sudca James Shapiro, ktorý v prvom svojom rozhodnutí zakázal Rebecce Firlitovej stretávať sa so synom. – Foto: prinscreen video foxnews.com

Poznamenala, že v minulosti mala nežiaduce reakcie na očkovacie látky a jej lekár jej odporučil nenechať sa očkovať, pretože “to predstavuje riziko”.

Iní sudcovia využívajú očkovanie ako stimul alebo odmenu. Napríklad páchateľom menších kriminálnych činov v štáte Georgia boli ponúknuté kratšie tresty, ak sa nechajú zaočkovať.

Firlitovej právnička Annette Fernholzová oznámila, že podala právnu námietku na štátny odvolací súd s tým, že chlapcov otec sa o takýto verdikt nesnažil. “Súd prvého stupňa zjavne prekročil svoje právomoci v súvislosti s pozastavením rodičovského času matky, keďže otázkou pred súdom bolo výživné na dieťa,” uviedla Fernholzová vo vyhlásení.

Myslím si, že to rozdeľuje rodiny, tvrdí zlomená matka

Firlitová tvrdí, že jej syn je rozrušený, že ju nemôže vidieť, a plače, keď spolu telefonujú. “Myslím si, že je to zlé. Myslím si, že to rozdeľuje rodiny. A myslím si, že nie je v najlepšom záujme môjho syna, aby bol preč od svojej matky,” dodala. Hovorca súdu okresu Cook uviedol, že sudca sa k prípadu nemôže vyjadriť. Jeffrey Leving, právny zástupca chlapcovho otca, povedal, že s rozhodnutím súdu súhlasia.

Sudca rozhodnutie napokon zmenil

Sudca v americkom štáte Illinois napokon zrejme pod tlakom verejnosti zmenil ešte v pondelok svoje predchádzajúce medializované rozhodnutie, ktorým zrušil matke právo stretávať sa so svojím 11-ročným synom, pretože sa odmietla zaočkovať proti koronavírusu. Umožní jej napokon svojho syna vidieť, informovala televízia FOX 32 Chicago.

Môj syn mi chýba viac ako čokoľvek. Bolo to veľmi ťažké. Nevidela som ho od 10. augusta.

Rebecca Firlitová.

“Sudca (James) Shapiro práve vydal príkaz na zrušenie častí svojho predchádzajúceho rozhodnutia z 11. augusta, aby Rebecca Firlitová mohla opäť vidieť svojho syna,” uviedla pre FOX 32 Chicago Firlitovej právnička Annette Fernholzová.

“Môj syn mi chýba viac ako čokoľvek. Bolo to veľmi ťažké. Nevidela som ho od 10. augusta,” povedal Firlitová v exkluzívnom rozhovore pre FOX 32 Chicago.

Páchateľom už za očkovanie ponúkajú kratšie tresty

The Guardian píše, že zatiaľ čo ide zrejme o prvý prípad, keď sudca využil nevakcináciu na uloženie represívneho opatrenia, iní sudcovia využívajú očkovanie ako stimul alebo odmenu. Napríklad páchateľom menších kriminálnych činov v štáte Georgia boli ponúknuté kratšie tresty, ak sa nechajú zaočkovať. V New Yorku sudcovia požadovali očkovanie v niektorých dohodách o vine a treste alebo pre obžalovaných, ktorí žiadali prepustenie na kauciu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport