eReport.sk
Záchranári a policajti stoja neďaleko nákupného centra, v ktorom došlo ku streľbe v dánskom meste Orestad 3. júla 2022.
Záchranári a policajti stoja neďaleko nákupného centra, v ktorom došlo ku streľbe v dánskom meste Orestad 3. júla 2022. Foto: tasr/ap

FOTO Streľba v nákupnom centre v Kodani! Zatkli jednu osobu. Polícia: Bol to etnický Dán

AKTUALIZOVANÉ – Najmenej „niekoľko mŕtvych“ a niekoľko zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu v kodanskom nákupnom centre. Oznámila to polícia dánskej metropoly s tým, že zatknutým páchateľom je 22-ročný Dán. TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP.

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

„Teraz vieme, že je tam niekoľko mŕtvych,“ povedal novinárom šéf kodanskej polície, pričom podozrivého útočníka, ktorý podľa polície konal sám, opísal ho ako „etnického Dána“.

K streľbe došlo len niečo vyše týždňa po tom, ako strelec spustil paľbu v blízkosti gay baru v Osle v susednom Nórsku, pričom zabil dvoch ľudí a 21 ďalších zranil. Vo februári 2015 boli v Kodani pri streľbe motivovanej islamistami zabití dvaja ľudia a piati zranení.

„V súvislosti so streľbou bola zatknutá jedna osoba. Momentálne však nemôžeme povedať nič o jej identite,“ uviedla kodanská polícia bezprostredne po streľbe v príspevku na Twitteri.

Zverejnili muža na nosidlách

Zábery z miesta činu zachytávajú ľudí vybiehajúcich z nákupného centra. Dánska verejnoprávna televízna stanica TV2 zverejnila fotografiu muža na nosidlách.

K nákupnému centru Field’s vo štvrti Amager medzi centrom Kodane a letiskom dorazilo niekoľko policajných áut, sanitiek a hasičských vozidiel, cesty okolo centra sú zablokované. „Sme na mieste, zazneli výstrely a niekoľko ľudí bolo zasiahnutých,“ uviedla polícia.

Viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu

Očití svedkovia uviedli, že zazneli zhruba tri výstrely a viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu z nákupného centra. Polícia vyzvala ľudí v budove, aby počkali na jej príchod a ostatných vyzvala, aby sa od miesta streľby držali ďalej.

Nákupné centrum sa nachádza priamo oproti stanici metra Örestad, kde vlaky metra momentálne nezastavujú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Streľba v nákupnom centre v Kodani! Zatkli jednu osobu. Polícia: Bol to etnický Dán

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php