tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Pellegrini. Foto: tasr

FOTO Sociálny demokrat Peter Pellegrini: Má novú hračku. Nie je pre každého!

Tento chlap si vie užívať luxus. Poznáte ten pocit, že ledva naškrabete na nové auto? Potom si ho ofukujete a leštíte každý týždeň? Peter Pellegrini (45) tieto emócie zjavne nepozná. Do Národnej rady a svojej centrály sa šéf Hlas – sociálna demokracia aktuálne vozí v ďalšej luxusnej limuzíne.

Bývalý premiér Peter Pellegrini sa pred niekoľkými mesiacmi odtrhol od šéfa Smeru Roberta Fica (56) a v septembri tohto roku si zaregistroval novú stranu Hlas – sociálna demokracia. Označuje sa, rovnako ako Fico, za politika so silným sociálnym cítením, avšak viac liberálny, nedotknutý oligarchami. Portál eReport zistil, že bývalý premiér aktuálne kupuje auto práve od človeka prepojeného so známym trnavským oligarchom, bývalým majiteľom futbalového klubu Spartak Trnava, Vladimírom Poórom (63). Jeho majetok v minulosti odhadovali na približne 90 miliónov eur.

Do vozového parku strany k terénnemu VW Touareg pribudla čierna limuzína značky Mercedes triedy S. Pellegrini stavil na nemeckú špičku medzi automobilmi. Zatiaľ, čo niektorým ministrom sú dobré vládne škodovky, sociálny demokrat si zjavne potrpí na štýl a luxus.

Trnavák?

Šéf Hlasu má na svojom elegantnom tátošovi trnavské značky, čo vyvolalo našu zvedavosť. Oslovili sme hovorkyňu strany Hlas Patríciu Medveď Macíkovú, ktorá si vyžiadala zaslanie otázok do správy s prísľubom odpovede. Nestalo sa tak, odpoveď neprišla. Podľa zistení portálu eReport je čierna limuzína písaná na bývalého smeráckeho poslanca Petra Náhlika (39). Túto skutočnosť nám aj sám potvrdil: „Áno, cez jedného známeho ju predávam. Mám na predaj viacero áut. Aj jednu Toyotu,” ozrejmil. V ďalšej vete dodal, že Pellegriniho limuzína nie je žiaden motoristický šperk, je údajne zánovná, jeden by veril, že súca do šrotu. „Má už šesť rokov, je aj búraná,” nadhodil. Nezdráhal sa prezradiť ani predajnú sumu. Pellegrinimu ju posunul za férových 20 000 eur, takže žiadna senzácia sa vraj nekoná. Či je to skutočne tak, by vedel potvrdiť už len technický preukaz. Na ozrejmenie, úplne nová limuzína vyjde záujemcu od 100 do 150 000 eur. Strana Hlas ešte stále nemá transparentný účet.

Peter Náhlik je bývalý smerák. Teraz je nenápadný člen Hlasu a Pellegrinimu predáva limuzínu, foto: tasr

Kto je Peter Náhlik?

V minulom volebnom období dral poslaneckú lavicu za Ficov Smer. Hovorilo sa o ňom ako o jednom z najbohatších poslancov Smeru-SD. Náhlik v roku 2019 vystriedal exministra vnútra Roberta Kaliňáka (49). Ten sa vzdal mandátu s odôvodnením, že sa chce venovať rodine.
Peter Náhlik po neúspechu Smeru vo februárových voľbách presedlal. Teraz pôsobí v Pellegriniho Hlase na poste regionálneho koordinátora. Hoci Peter Pellegrini tvrdil, že jeho strana bude moderná, ľavicová, s transparentným pozadím a bez oligarchov, pochybnosti vyvoláva meno tohto nenápadného politika, ktorý sa po boku expremiéra na verejnosti neukazuje. Asi nemá prečo. Donedávna bol spolumajiteľom firiem mečiarovského privatizéra Vladimíra Poóra, ktorý patril roky medzi kľúčových mecenášov Ficovej strany a predtým HZDS. Spomína sa aj v spise Gorila. Peter Náhlik zdedil väčšinu podnikateľského impéria po svojom otcovi, vplyvnom trnavskom podnikateľovi Miroslavovi Náhlikovi, ktorý náhle zomrel pred vyše dvomi rokmi. Spoločného biznisu s Poórom sa už Peter Náhlik zbavil.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Sociálny demokrat Peter Pellegrini: Má novú hračku. Nie je pre každého!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku