eReport.sk
Foto: tasr

FOTO SMRTEĽNÁ nehoda autobusu v Chorvátsku: Vodič zaspal

Príčinou nedeľňajšej nehody autobusu smerujúceho z Nemecka do Kosova, pri ktorej v Chorvátsku zomrelo desať cestujúcich a 44 ďalší utrpeli zranenia, bolo, že jeden zo šoférov na okamih zaspal a vozidlo následne zišlo z diaľnice. Podľa chorvátskeho spravodajského serveru index.hr to uviedol prokurátor Slavko Pranjič s tým, že vodiča zadržali. Informovala o tom agentúra DPA.

Išlo o autobus cestovnej kancelárie Deva Tours so sídlom v kosovskom meste Gjakova, ktorá pravidelne organizuje cesty z Nemecka do Kosova či Albánska. Vo vozidle sa nachádzalo 67 pasažierov a dvaja vodiči, z ktorých jeden takisto prišiel o život. Medzi cestujúcimi bolo podľa ministra zdravotníctva Viliho Baroša aj 15 maloletých osôb.

FOTO zo smrtiacej nehody v Chorvátsku nájdete v GALÉRII

„Sú to všetko ľudia, ktorí pracujú v Nemecku a svoju dovolenku chceli stráviť v Kosove,” povedal kosovský veľvyslanec v chorvátskom hlavnom meste Záhreb Gëzim Kasapolli. Ako píše chorvátsky portál jutarnji.hr, tamojší predstavitelia sú v kontakte s rodinami zranených a obetí.

Zranené osoby boli podľa polície hospitalizované v meste Slavonski Brod, ktoré sa nachádza blízko lokality, kde v nedeľu ráno okolo 06.00 h došlo k nehode. Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič vyjadril “smútok a žiaľ” nad týmto nešťastím a príbuzným obetí zaslal kondolencie. Skoré uzdravenie zraneným okrem neho zaprial i tamojší prezident Zoran Milanovič. Kosovský premiér Albin Kurti uviedol, že “toto je tragický deň pre našu krajinu a našich ľudí”, cituje jeho slová agentúra AP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport