tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Pred rokmi. Módne peklo podľa Remišovej, foto: tasr

Veronika Remišová zmenila farbu vlasov a šatník. Kopíruje prezidentku?

Keď ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vstúpila do verejného života, nebola to najelegantnejšie oblečená dáma. Nosila detinské drevené korále a infantilné kvetinky. Dnes už siaha po striedmosti. Zbavila sa ryšavej farby a asymetrickej ofiny.

Pred šiestimi rokmi, keď robila Veronika Remišová (44) ako jednotka OĽANO kampaň v bratislavských uliciach, mohli sme ju vídať v jednoduchých bundách a pletenej čiapke s kvetinou. Tie už ako poslankyňa zo skrine nevytiahla. A spravila dobre. Začala sa snažiť reprezentovať svoj post, ale chvíľu jej trvalo, kým to dotiahla do aktuálnej podoby.

Môžeme hádať, či sa Remišovej vzorom stala prezidentka. – Foto: tasr

Musia bojovať

Pre političky je móda nástroj, ako reprezentovať jednotlivé pracovné udalosti, protokolárne podujatia či slávnostné akty. „Najväčšie chyby sa robia pri používaní nevhodných materiálov, strihov či dĺžok sukní. Štíhle nohy u političky ešte neznamenajú, že má nosiť minisukne, najmä ak chce pôsobiť profesionálne,“ uviedla odborníčka Katarína Strýčková. Političky po nástupe do funkcie nedostávajú školenie o protokolárnom obliekaní. Ak sa súkromne neporadia s odborníkom, tápu.

Držala sa svojho štýlu, nie módy

Najmä typ, akým je Veronika Remišová, ktorá pred piatimi rokmi prezradila, že šaty až tak nerieši: „Štýl je niečo, čo prezrádza trochu z nášho vnútra. O niekom viac, o inom menej. Na rozdiel od módy, ktorá sa riadi vonkajším trendom a tým, čo práve letí v obchodoch, štýl je vzťah medzi vnímaním seba samého, svojej identity, ponímania svojho tela a vnútorného nastavenia. Väčšinou štýl vyjadruje to, ako sa cítime, alebo čo prežívame. Móda je o šatách, štýl je o človeku. A žena, ktorá má rada štýl, vie dostať zo svojho tela (aj nedokonalého) to najlepšie,” vyjadrila sa Žilinčanka pre portál zenysostylom.sk.

Prišla zmena

Od nástupu na ministerský post je badateľný Remišovej progres. Zbavila sa červeného prelivu a došikma ostrihanej nepochopenej ofiny, ktorá nebola nikdy moderná, ale približne v roku 2014 si ju špecifické typy žien u kaderníkov pýtali. Ak má ministerka módneho poradcu, zaslúži si pochvalu. Remišová siaha po jednofarebných kúskoch, šatách pod kolená a nohavicových kostýmoch, ktoré už nie sú pokrčené. K prezidentke pred pár týždňami prišla v jednoduchých šatách s opaskom, ktorý jej vyčaroval pás a s golierom, aký často návrhár dizajnuje aj na šatách prezidentky Čaputovej. Bol to doteraz jeden z najväčších Remišovej módnych úspechov.

V GALÉRII NÁJDETE JEJ VOĽNOČASOVÚ STRÁNKU, ALE AJ TO, AKO POČAS KARIÉRY ZÁPASILA S OTÁZKOU: ČO NA SEBA?

Foto: tasr instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veronika Remišová zmenila farbu vlasov a šatník. Kopíruje prezidentku?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku