eReport.sk

FOTO Prvý deň: Ľudia aj politici od rána obsadili terasy. Čaká nás nová vlna pandemického pekla?

Slováci zaplavili v húfoch terasy! Prvý deň uvoľnenia opatrení bol pre vonkajšie priestory prevádzok ozajstnou skúškou záťaže. Po dlhým mesiacoch odriekania si covidom ťažko skúšaní ľudia mohli dopriať jedlo, kávičku či nejaký ten drink priamo na terase podniku. A túto možnosť aj vo veľkom využili. A samozrejme pri tom nechýbali ani politici.

Terasy sú od dnešného rána otvorené, treba však dodržať špecifické podmienky. Pri vstupe je potrebný negatívny test, nie starší ako sedem dní a povinne musia byť prekryté aj dýchacie cesty. Rúško či respirátor možno zložiť len na čas, nevyhnutný na konzumáciu.

V exteriérovej časti prevádzky je konzumácia povolená len posediačky, pričom medzi stolmi musia byť rozstupy minimálne dva metre. Nie je povolený samoobslužný výdaj, ako je nakladanie šalátov alebo odber pečiva. Jedlá a nápoje môže podávať len obsluhujúci personál.

V Bratislave to žilo od rána

Ani spomínané platné obmedzenia však nezabránili Slovákom, aby si vychutnali gastronomický zážitok konečne v reštaurácii. V Bratislave sa začali zapĺňali terasy už od ranných hodín. „Na to sme čakali celé mesiace, no dnes to asi bude fuška,” povedala nám čašníčka Dáša z podniku v bratislavskom Starom meste.

Dať si kávičku takto vonku je neskutočný pocit. Snáď si to už nepokazíme a otvorené zostane už navždy,” zaprognózoval si s nádejou a zároveň aj s obavami v hlase jeden z prvých Dášinych zákazníkov, Václav.

Protiepidemické opatrenia nestrácajú význam ani pri postupnom otváraní prevádzok a služieb. Naďalej pri kontakte s ľuďmi mimo nášho domova majme nasadené rúško či respirátor, dodržiavajme bezpečný odstup od iných, často si umývajme ruky a vetrajme,” apeluje úrad verejného zdravotníctva na čele s Jánom Mikasom.

Veľká fotogaléria z otvorených terás v Bratislave

Foto: eReport.sk

Pellegrini na kávičku, Sulík na lososa

Minister hospodárstva Richard Sulík v deň premiérového otvorenia terás zavítal do bratislavského centra. Obed si vychutnal v podniku na Hviezdoslavovom námestí. „Je to veľmi dobrá správa pre slovenské gastro,” zhodnotil Sulík pre eReport. 

Šéf Hlasu Peter Pellegrini si doprial kávičku na vysokej stoličke. – Foto: FB PP

Expremiér Peter Pellegrini si tiež nenechal ujsť príležitosť “podporiť” naše gastro feši fotkou a zapózoval si kávičkou na jednej z bratislavských terás v trendy roztrhaných džínsoch. Dnes, v deň, kedy sa otvorili terasy, som s veľkou radosťou prišiel symbolicky podporiť ľudí z nášho gastra. Choďte aj Vy do svojej obľúbenej kaviarne alebo reštaurácie, pretože práve teraz nás títo ľudia najviac potrebujú,” napísal pod fotku na sociálnej sieti.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti