eReport.sk
Záchranári pracujú na mieste nehody.
Foto: tasr

FOTO Pri najhoršej vlakovej tragédii na Taiwane za 70 rokov vyhaslo najmenej 51 ľudských životov!

Na prinajmenšom 51 mŕtvych a 146 zranených sa zvýšil počet obetí piatkového vykoľajenia osobného vlaku, ku ktorému došlo na východe Taiwanu. Vlak sa vykoľajil v tuneli po zrážke s nákladným automobilom, ktorý  zišiel zo svahu a do súpravy narazil. Informovali o tom taiwanský predstavitelia, podľa ktorých môže počet obetí nešťastia ešte porásť, uvádza agentúra AFP.

Ide o najhoršiu vlakovú nehodu na Taiwane za prinajmenšom 70 rokov, uvádza agentúra Reuters. Predstavitelia taiwanských železníc podľa AFP uviedli, že nehodu pri meste Chua-lien spôsobilo vozidlo vykonávajúce údržbu železničnej trate, ktorého vodič je podozrivý z toho, že dostatočne nezatiahol ručnú brzdu. Zle zaparkovaný prázdny kamión sa následne zrútil po svahu zo staveniska nad železničnou traťou a narazil do vlaku.

Medzi obeťami je aj rušňovodič a jeho asistent

Vo vlaku s ôsmimi vozňami sa viezlo približne 480 ľudí. Cestovali z Tchaj-pej na východné pobrežie. Väčšina z nich sa tam presúvala v súvislosti s nadchádzajúcim sviatkom, pri ktorom Taiwančania čistia a upratujú cintoríny a hroby či hrobky svojich blízkych a prejavujú úctu svojim predkom, uvádza AFP. Agentúra dodáva, že pre tento sviatok sú taiwanské cesty aj železničné trate každoročne veľmi vyťažené.

Fotografie z vlakovej nehody na Taiwane

Fotogaléria – Foto: tasr/ap

Najmenej 146 zranených previezli do nemocnice. Medzi obeťami na životoch je aj rušňovodič a jeho asistent, a tiež jeden francúzsky občan. Zranenými sú zase aj dvaja Japonci a jeden obyvateľ čínskej administratívnej oblasti Macao.

Záchranári sa k pasažierom dostávali ťažko

K nehode došlo približne o 9.30 h miestneho času (3.30 h SELČ). Vagóny vykoľajeného vlaku narážali do stien tunela, pričom záchranári sa následne celé hodiny komplikovane dostávali k uviaznutým pasažierom. Niektorým z cestujúcich sa podarilo rozbiť okná a z vlaku vyliezli cez strechu.

Do večerných hodín už vo vozňoch nezostali nijakí zakliesnení pasažieri, na mieste však podľa spravodajcov AFP stále zasahovali desiatky záchranárov. Vedenie taiwanských železníc tiež informovalo, že odstraňovanie častí uviaznutých vozňov z tunela bude trvať zrejme týždne. Predošlé veľké vlakové nešťastie zažil Taiwan naposledy v októbri 2018, keď pri vykoľajení vlaku na rovnakej trati zahynulo 18 ľudí.  

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport