eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Pohľad, ktorý trhá srdce: Povodne v Nemecku si vyžiadali 103 obetí

Na najmenej 103 stúpol v piatok počet obetí ničivých záplav v Nemecku. Len v spolkovej krajine Porýnie-Falcko zaznamenali už 60 mŕtvych, uviedla krajinská premiérka Malu Dreyerová na mimoriadnom zasadnutí kabinetu v meste Mainz. Informujú o tom agentúry DPA a AFP.

Do postihnutých oblastí západného Nemecka odcestujú aj nemecký minister vnútra Horst Seehofer a prezident Frank-Walter Steinmeier. Nemecký rezort obrany vyhlásil v dôsledku ničivých povodní na západe krajiny vojenský poplach v dôsledku katastrofy. Rozhodla o tom ministerka obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová. V nasadení je viac než 850 vojakov, ich počet sa zvyšuje.

FOTO z Nemecka, kde ničivé záplavy zničili majetky ľudí

Zdroj: tasr

Prezident Steinmeier zároveň v súvislosti s ničivými povodňami vyzval v piatok na “rozhodnejší” boj proti globálnemu otepľovaniu. „Len vtedy budeme môcť zvládnuť extrémne situácie súvisiace s počasím, keď budeme rozhodne bojovať proti klimatickým zmenám,” uviedol Steinmeier v Berlíne.

Silný dlhotrvajúci dážď a následné povodne okrem západného Nemecka postihli aj východ Belgicka a časti Francúzska, Luxemburska a Holandska a vyžiadali si dovedna viac než 100 obetí. Solidaritu s postihnutými krajinami vyjadril aj generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport