eReport.sk
Zadymená Kazanská ulica v Bratislave.
Zadymená Kazanská ulica v Bratislave. Foto: polícia

VIDEO Podunajské Biskupice boli v plameňoch! Počítajú obrovské škody

BRATISLAVA (AKTUALIZOVANÉ) – Hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar skladov s pneumatikami, ku ktorému došlo v pondelok poobede na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Hasiči sa po zbalení techniky a vecných prostriedkov presunú na svoje základne. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako uviedla, na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov, keďže škoda je predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisic eur. Zároveň budú pracovníci z Kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany (KCHL CO) z dôvodu silného zadymenia vykonávať merania kvality ovzdušia v okolí.

“Prosíme obyvateľov Podunajských Biskupíc v lokalitách zasiahnutých zadymením z požiaru, neotvárajte okná a podľa možností nevychádzajte von. Nevieme stále, aké splodiny sú v ovzduší,” uviedla na socialnej sieti mestská časť Podunajské Biskupice.

Zasahujúci profesionálni i dobrovoľní hasiči sa snažili požiar dostať pod kontrolu aj pomocou výškovej techniky. “Na miesto udalosti boli vyslaní pracovníci z Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany, ktorí budú vykonávať merania na kontrolu kvality ovzdušia,” dodala Križanová.

Policajti počas požiaru na mieste usmerňovali a riadili premávku, evakuácia okolitých budov nariadená nebola. “Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu zatvorili okná,” uviedli ešte počas likvidácie ohňa hasičmi policajti, ktorí priblížili situáciu na mieste aj vo videu.

Na snímke požiar budovy skladu na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach v Bratislave 10. mája 2021. Pravdepodobne sa v ňom nachádzajú pneumatiky. – Foto: tasr

“Krátko po 15.00hod sme na linke 158 prijali informáciu o rozsiahlom požiari na Kazanskej ulici. Policajti bezodkladne hodnovernosť tejto informácie preverili a potvrdili. Podľa doterajších informácii došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami. Policajti na mieste usmerňujú a riadia premávku, evakuácia okolitých budov doposiaľ nariadená nebola,” informovali policajti na sociálnej sieti.

Občanov vyzývali, aby v prípade, ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť. “Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu uzavreli okná. Ako náhle to bude možné, k prípadu poskytneme viac informácií,” dodali muži zákona.

Zdroj: fb/KRPZBA

FOTOGALÉRIA – Foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport