eReport.sk
Pápež prijal našich biskupov!
Pápež František. Foto: tasr

FOTO Pápež prijal našich dušpastierov! Kto bol v delegácii biskupov zo Slovenska?

Pápež prijal našich dušpastierov! Svätý Otec František prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne na osobnej audiencii delegáciu Konferencie biskupov Slovenska (KBS). TASR o tom informuje na základe správy Tlačovej kancelárie KBS.

Delegáciu tvorili košický arcibiskup metropolita Bernard Bobera a podpredseda KBS, nitriansky biskup Viliam Judák, ako aj ich tajomníci Jozef Kmec a Miroslav Cimerák a výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.

GALÉRIA – Foto: fb/tkkbs

Pred audienciou delegácia slávila svätú omšu nad hrobom sv. Petra vo vatikánskej Bazilike sv. Petra a modlila sa aj pri hrobe nedávno zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI.

Slovenská delegácia je v Ríme od štvrtka. V piatok navštívila Dikastérium pre biskupov, kde ich prijal prefekt kongregácie pre biskupov Marc Ouellet. Následne sa stretli s vatikánskym štátnym sekretárom Pietrom Parolinom, ktorého pozvali na návštevu Slovenska.

Po sobotňajšej audiencii navštívi delegácia KBS Dikastérium pre komunikáciu, kde ich prijme jeho prefekt Paolo Ruffini. V nedeľu príde medzi krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Na Slovensko sa vráti v pondelok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Pápež prijal našich dušpastierov! Kto bol v delegácii biskupov zo Slovenska?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti