eReport.sk
Na kombosníke zľava krúpy, ktoré spadli v Kútoch a Borskom Svätom Jure. Zdroj: fb/shmú.sk

FOTO Obrie krúpy a magické nebo! Takto ľudia zachytili supercelárnu búrku na Slovensku

Nádhera! Ľudia z rôznych častí západného Slovenska meteorológom zaslali fotografie zo soboty, kedy nad Záhorím a Malými Karpatmi zaznamenali intenzívnu supercelárnu búrku. Obloha mala magický vzhľad, na niektorých miestach obyvatelia na fotografiách zachytili aj obrie krúpy. Tie, bohužiaľ, spôsobili spolu s vetrom, aj škody.

Nad Záhorím a Malými Karpatmi zaznamenali v sobotu (4. 6.) večer intenzívnu supercelárnu búrku, ktorá na územie Slovenka postupovala z južnej Moravy. Podľa meteorológov bola mimoriadne vysoká, pričom z jej južnej strany bol zreteľne viditeľný rotujúci výstupný prúd. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

V oblasti Kútov zaznamenali škody

Tým bola veľmi fotogenická. Žiaľ, priniesla aj veľké krúpy s priemerom približne štyroch centimetrov, ktoré boli lokálne hnané aj vetrom,“ približuje SHMÚ. Spôsobené tak boli škody na majetku a vegetácii. V oblasti Kútov a Moravského Svätého Jána boli zaznamenané aj škody po vetre.

Ďakujeme vám za hlásenia o prejavoch včerajších búrok. Pomáha nám to pri dokumentácii a výskume nebezpečných sprievodných javov búrok, ale aj pri verifikácii a aktualizácii výstrah,“ poďakovali sa meteorológovia občanom, ktorí im zaslali fotografie z rôznych miest západného Slovenska. Sú naozaj nádherné, pripájame ich v galérii pod statusom SHMÚ.

GALÉRIA – Foto: fb/shmu.sk

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Obrie krúpy a magické nebo! Takto ľudia zachytili supercelárnu búrku na Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php