tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
V Prešove zadržali tínedžerov z Afganistanu. Foto: fb/policia

FOTO Objavili tínedžerov z Afganistanu, jeden nemal ani 17! Skrývali sa v kamióne

PREŠOV – Tínedžeri z Afganistanu sa ukrývali v kamióne na Jurkovičovej ulici v Prešove, polícia to zistila počas štvrtkového (26.11.) preverovania tohto nákladného vozidla, ktoré viedol Bulhar. Ako informuje na sociálnej sieti, keďže uviedli dátumy narodenia maloletých osôb, odviezli ich na lekárske vyšetrenie kostného veku.

„Na základe odborného vyjadrenia znaleckého posudku sme zistili, že dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17. Oboch plnoletých sme preverili v informačných systémoch s pozitívnym výsledkom v systéme EURODAC, čo znamená, že sú žiadateľmi o azyl v inom členskom štáte,“ uvádza polícia, podľa ktorej ide v jednom prípade o Rumunsko a v druhom o Bulharsko.

Polícia preto začala konanie vo veci zaistenia na účel zabezpečenia prípravy alebo výkonu prevozu podľa Dublinského nariadenia. Cudzinci budú po vydaní rozhodnutia o zaistení eskortovaní do Sečoviec. „Maloletému cudzincovi bol ustanovený opatrovník z úradu práce sociálnych vecí a rodiny,“ dodáva s tým, že po vykonaní potrebných úkonov si ho prevezmú pracovníci detského domova Dlaň v Medzilaborciach.

TÍNEDŽERI Z AFGANISTANU SA UKRÝVALI V KAMIÓNE V Prešove operačný dôstojník vyslal hliadku pohotovostnej motorizovanej…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 28. novembra 2020

Zdroj: tasr, fb/policia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Objavili tínedžerov z Afganistanu, jeden nemal ani 17! Skrývali sa v kamióne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku