eReport.sk
Potápači z indonézskych námorných síl objavili časť vraku havarovaného lietadla. Foto: twitter

FOTO Objavili časť vraku havarovaného lietadla: Na palube bolo 62 ľudí

Potápači z indonézskych námorných síl objavili v nedeľu časť vraku havarovaného lietadla, ktoré sa v sobotu krátko po štarte z Jakarty zrútilo so 62 ľuďmi na palube. Časť vraku našli v Jávskom mori, v hĺbke 23 metrov. S odvolaním sa na šéfa indonézskych ozbrojených síl o tom informovali agentúry AP a DPA.

Podľa šéfa ozbrojených síl Hadiho Tjahjantoa objavili potápači trosky havarovaného lietadla – časti jeho vraku vrátane tých s evidenčným číslom lietadla. Našli tiež záchranné vesty.

„Od tímu potápačov sme dostali správu, že vo vode je dobrá a jasná viditeľnosť, čo umožnilo objavenie viacerých častí lietadla,” uviedol Hadi Tjahjanto. Uviedol tiež, že potápači zachytili signál z havarovaného lietadla a následne našli časť jeho vraku – približne 23 metrov pod hladinou, píše agentúra AFP.

Indonézski vyšetrovatelia už skôr v nedeľu informovali, že objavili telesné pozostatky a trosky pri pobreží Jávskeho mora, konkrétne neďaleko hlavného mesta Jakarta, kde sa v sobotu krátko po štarte zrútilo lietadlo nízkonákladovej spoločnosti Sriwijaya Air.

Príčina sobotňajšej nehody lietadla typu Boeing 737-500 dosiaľ nie je známa. Stroj smeroval z Jakarty do mesta Pontianak na ostrove Borneo a s úradmi stratil kontakt asi štyri minúty po štarte, približne o 14.40 h (08.40 h SEČ).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Objavili časť vraku havarovaného lietadla: Na palube bolo 62 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti