eReport.sk
4,3 km dlhý úsek diaľnice D4 medzi križovatkami Bratislava - Petržalka a Bratislava - Juh, ktorý zahŕňa Lužný most
Nový 4,3 km dlhý úsek diaľnice D4. Foto: tasr

FOTO Novým úsekom diaľnice už prešlo prvé auto, otvorili ďalšiu časť bratislavského obchvatu!

V nedeľu sa otvorila ďalšia časť nultého bratislavského obchvatu D4/R7. Sprístupnil sa 4,3 kilometra (km) dlhý úsek diaľnice D4 vrátane Lužného mosta. “Prvé auto vošlo na novootvorený úsek o 17.45 h,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Bratislave Veronika Martiniaková. “Od tejto chvíle možno jazdiť v úseku križovatka Rusovce a križovatka Ketelec. Súčasťou diaľnice je aj Lužný most, ktorý vedie cez rieku Dunaj,” pripomenula. Nasledovať by malo otvorenie zvyšku rýchlostnej cesty R7 a ďalšieho úseku D4.

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú podľa zhotoviteľa obchvatu spoločnosti D4R7 Construction otvárať postupne, pretože organizácia dopravy v hlavnom meste je náročný proces.

Úsek zahŕňa aj Lužný most

V nedeľu sa otvoril úsek D4 medzi križovatkami Bratislava – Petržalka a Bratislava – Juh (predtým známa ako Ketelec), ktorý zahŕňa Lužný most. “Vzápätí pokračujeme viacerými ďalšími úkonmi, ktoré povedú k otvoreniu zostávajúcej časti rýchlostnej cesty R7 medzi križovatkami Bratislava – Nivy a Bratislava – Juh a úseku D4 Bratislava – Jarovce a Bratislava – Petržalka pred záverom prvého októbrového týždňa,” dodala spoločnosť.

Otvorenie zvyšnej časti prebehne v niekoľkých etapách

Bratislavský obchvat sa staval formou verejno-súkromného partnerstva (PPP). “Postavili sme 59 kilometrov novej diaľnice, 13,5 križovatky, 122 mostných objektov vrátane najdlhšie súmostia na Slovensku s dĺžkou viac ako 3 kilometre. Ide o najväčší PPP projekt na Slovensku, toho času v celej strednej Európe,” vyzdvihol v nedeľu prevádzkový riaditeľ Zero Bypass Limited Tomáš Bežilla.

Prevádzkový riaditeľ koncesionára Obchvat Nula Tomáš Bežilla. – Foto: tasr

Projekt označil za úspech obyvateľov Bratislavy a Slovenska, ktorý pomôže mestu, kraju aj celej krajine. Za spoluprácu poďakoval ministerstvu dopravy a všetkým zúčastneným organizáciám, ktoré sa podieľali na povoľovaní, projektovaní a výstavbe projektu.

“Chcem poprosiť motoristickú verejnosť o trpezlivosť, nakoľko otvorenie zvyšnej časti prebehne v niekoľkých etapách a bude trvať niekoľko dní. Musíme si uvedomiť, že otvárame úseky, na ktorých sa nachádza päť diaľničných križovatiek, z toho tri sú v živej premávke. Musíme presmerovať dopravu, dokončiť dopravné značenie a zvodidlá,” dodal Bežilla.

Pozrite si fotografie novotvorených cestných úsekov

GALÉRIA – Foto: tasr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti