eReport.sk
Hasiči, záchranné aj bezpečnostné zložky zasahujú na mieste explózie.
Hasiči, záchranné aj bezpečnostné zložky zasahujú na mieste explózie. Foto: fb/polícia

FOTO Nočná explózia v Malackách: Ohlušujúci výbuch nastal v hale na drevovýrobu!

AKTUALIZOVANÉ – Nočný požiar v priestoroch výrobnej haly na Priemyselnej ulici v Malackách sa nerozšíril za hranice prevádzky. Informuje o tom na sociálnej sieti samospráva, ktorá dodáva, že chemické látky v ovzduší nenamerali a pri incidente nebol nikto zranený.

„Na mieste sú ešte stále hasiči, ktorým v likvidácii požiaru pomáha dážď,“ uvádza samospráva. Zdôrazňuje, že mobilné kontrolné chemické laboratórium, ktoré počas noci začalo preventívne monitorovať ovzdušie, únik chemických látok nezaznamenalo. „Nemocnica Malacky potvrdila informácie z noci, že nebol nik zranený, nikoho neošetrovali ani neprijali na hospitalizáciu,“ uistilo mesto.

K explózii v hale na drevovýrobu prišlo v pondelok (16. 5.) večer krátko po 21.00 h. Na mnohých miestach v Malackách i okolí mali obyvatelia cítiť tlakovú vlnu po výbuchu. Po explózii vypukol požiar, ktorý likvidovali profesionálni hasiči z Malaciek a dobrovoľní hasiči zo Stupavy a Plaveckého Štvrtka. Promptný zásah a koordinovanosť operácie vyzdvihol priamo na mieste aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).

GALÉRIA – Foto: fb/polícia

Primátor Malaciek Juraj Říha na sociálnej sieti ešte v noci upokojoval verejnosť, že nie je zaznamenaný chemický únik, ktorý by predstavoval riziko pre obyvateľov. „Ak by k tomu prišlo, využijeme naše vnútorné mechanizmy varovania,“ uistil.

Informoval takisto, že do Malaciek presunú kontrolné chemické laboratórium, ktoré bude z preventívnych dôvodov monitorovať ovzdušie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajné auto a hasičské auto pred uhoľnou baňou Pniówek v poľskej obci Pawlowice 20. apríla 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Nočná explózia v Malackách: Ohlušujúci výbuch nastal v hale na drevovýrobu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti