eReport.sk
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: tasr/ap

FOTO Nakukla von: Kráľovná Alžbeta II. sa po mesiacoch objavila na verejnosti

Britská kráľovná Alžbeta II. sa v stredu po piatich mesiacoch opäť objavila na verejnosti, keď sa zúčastnila na vojenskej slávnosti na juhovýchode Anglicka. Informovala o tom agentúra AFP.

Alžbeta (94) sa od začiatku pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 zdržiava v priestoroch Windsorského hradu a na verejnosti sa objavuje len zriedka. Naposledy tak urobila v novembri minulého roka, keď sa zúčastnila na slávnosti vo Westminsterskom opátstve.

V stredu sa zúčastnila na slávnosti pri príležitosti stého výročia založenia Kráľovských austrálskych vzdušných síl pri pamätníku týchto vzdušných síl v meste Runnymede v grófstve Surrey.

Zdroj: tasr

Kráľovná počas návštevy slávnosti uviedla vtipnú poznámku v súvislosti s Ruskom, píše AFP. Jedného z príslušníkov RAAF sa spýtala, či sú stíhacie lietadlá, s ktorými pracuje, využívané na „prenasledovanie Rusov“. Príslušník odpovedal, „že máte pravdu, madam, prináša nám to veľa zábavy“.

Britské kráľovské letectvo v posledných mesiacoch zastavilo zvýšený počet ruských vojenských lietadiel, ktoré sa priblížili k britskému vzdušnému priestoru, pripomína AFP. Kráľovná a jej 99-ročný manžel princ Philip dostali prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v januári tohto roka. Buckinghamský palác správy o druhej dávke nezverejnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Nakukla von: Kráľovná Alžbeta II. sa po mesiacoch objavila na verejnosti

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php