eReport.sk
Foto: facebook

FOTO Naď si pripomenul oslobodenie Bratislavy: Sloboda nie je samozrejmosť

Minister obrany Jaroslav Naď si v utorok položením venca k pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Nech je každý jeden ľudský život ukončený v dôsledku vojen večným mementom, že sloboda nie je samozrejmosťou a preto k nej musíme pristupovať s plnou zodpovednosťou,“ zdôraznil šéf rezortu obrany.

Zdroj: Facebook Jaroslav Naď

Úctu padlým, ktorí sa podieľali na oslobodení hlavného mesta a Slovenska, vzdal podľa hovorkyne aj štátny tajomník rezortu Marian Majer a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko.

K oslobodeniu Bratislavy došlo v rámci útočnej Bratislavsko-brnianskej operácie, ktorá sa uskutočnila v dvoch etapách, v období od 25. marca 1945 do 5. mája 1945. Počas priamych bojov o Bratislavu padlo 742 sovietskych, 470 nemeckých a maďarských vojakov a 121 civilistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Naď si pripomenul oslobodenie Bratislavy: Sloboda nie je samozrejmosť

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php