tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Americká herečka Jean Smartová bola ocenená za rolu v seriáli Stále v kurze (Hacks).
Americká herečka Jean Smartová bola ocenená za rolu v seriáli Stále v kurze (Hacks). Foto: tasr/ap

FOTO Koho ocenili v Los Angeles? Odovzdali prestížne ceny považované televíznych Oscarov!

Dramatický seriál Boj o moc (v origináli Succession) a komediálny seriál Ted Lasso sa stali v pondelok večer v Los Angeles víťazmi 74. ročníka odovzdávania amerických televíznych cien Emmy. TASR informuje na základe správ agentúry AFP.

Boj o moc streamovacej spoločnosti HBO, ktorý rozpráva príbeh bohatej a vplyvnej rodiny súperiacej o dedičstvo v podobe mediálneho impéria, bol s 25 nomináciami favoritom galavečera. Cenu za najlepší dramatický seriál si odniesol už v roku 2020.

Na snímke uprostred britský scenárista a autor seriálu Jesse Armstrong, herci a členovia štábu si preberajú cenu víťaza 74. ročníka odovzdávania amerických televíznych cien Emmy za dramatický seriál Boj o moc (v origináli Succession) v americkom Los Angeles v noci na 13. septembra 2022. – Foto: tasr/ap

Komediálny seriál Ted Lasso z produkcie Apple TV+ o trénerovi amerického futbalu, ktorý v Anglicku obráti naruby futbalový klub, priniesol ocenenie aj hercovi Jasonovi Sudeikisovi. V kategórii najlepšej herečky v komediálnom seriáli zvíťazila Jean Smartová za rolu v seriáli Hacks.

Americký herec a komik Jason Sudeikis. – Foto: tasr/ap

„The White Lotus“, ktorý je satirickým pohľadom na pokrytectvo a bohatstvo návštevníkov luxusného hotela na Havaji, zvíťazil v kategórii najlepšia miniséria.

Najlepšou herečkou v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli sa stala Zendaya za jej stvárnenie postavy Rue v tínedžerskom seriáli Euphoria z produkcie HBO.

Herečka Zendaya si prevzala ocenenie Najlepšia herečka v hlavnej úlohe v tínedžerskom seriáli. – Foto: tasr/ap

Zendaya sa v roku 2020 stala vôbec najmladšou držiteľkou Emmy v kategórii najlepšia dramatická herečka za svoj výkon v rovnakom seriáli.

Emmy v kategórii najlepší herec v dramatickom seriáli si odniesol I Čong-dže za rolu v juhokórejskom seriáli Squid Game uvádzanom na Netflixe.

Herec I Čong-dže pózuje s cenou Najlepší herec v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli za za rolu v juhokórejskom seriáli Squid Game. – Foto: tasr/ap

Prestížne ceny Emmy, považované za „televíznych Oscarov“, udeľuje americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS) od roku 1949. Galavečer z divadla Microsoft Theater v Los Angeles tento rok moderoval Kenan Thompson a v priamom prenose vysielala stanica NBC a po prvý raz streamovala platforma Peacock. Desiatky ocenení vo vedľajších kategóriách boli rozdané už počas uplynulého víkendu. O cenách vo vyše 110 kategóriách rozhodovalo okolo 20.000 členov ATAS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Koho ocenili v Los Angeles? Odovzdali prestížne ceny považované televíznych Oscarov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku