eReport.sk
Husté sneženie v Bratislave Foto: tasr

FOTO Kalamita v Bratislave. Husté sneženie, kolaps dopravy a nehody

Cestári majú čo robiť. Od rána v Bratislave husto sneží a to prináša aj mnohé nemilé situácie. Zdá sa, že to tak skoro neskončí. So snežením treba počítať aj v najbližších hodinách. Trochu sa rozšíri i smerom na východ. Meteorológovia preto rozšírili výstrahu 2. stupňa pred snežením na ďalšie okresy.

Výstrahy platia aj pre niektoré okresy na strednom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe. Výstraha druhého stupňa pred snežením platí v celom Bratislavskom kraji, takmer celom Trnavskom kraji okrem okresu Skalica, v okresoch Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Prievidza, Žarnovica. Pre zvyšné okresy Bytča, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Žilina, Komárno, Levice, Nové Zámky, Rožňava, Ilava, Myjava, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín Nové Mesto nad Váhom a celý Banskobystrický kraj platí výstraha prvého stupňa.

„Miestami sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 15 – 25 centimetrov nového snehu,” uviedli meteorológovia. Dodali, že také množstvo snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako sú doprava či pohyb osôb.

V hlavnom meste sa stalo aj viacero dopravných nehôd a vodiči musia počítať na mnohých úsekoch s výrazným zdržaním.
    

Zhoršuje sa aj situácia v bratislavskej mestskej doprave. Dopravný podnik Bratislava (DPB) hlási obmedzenia MHD na viacerých linkách. Takisto môže dochádzať k miernym zdržaniam vlakov.

Aby toho nebolo málo, sneh spôsobuje problémy aj s odvozom odpadu, najmä v kopcovitom teréne, ako je Koliba, Dúbravka, Karlova Ves, Rača, Lamač, Devín a úzke záhradkárske časti v intraviláne mesta.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Kalamita v Bratislave. Husté sneženie, kolaps dopravy a nehody

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti