eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Identifikovali poslednú obeť zrútenej budovy na Floride

Úrady v americkom štáte Florida identifikovali pozostatky poslednej obete, ktorá bola po zrútení 12-poschodového obytného domu spred viac ako mesiaca nezvestná. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na políciu a  starostku okresu Miami-Dade Danielle Levinovú Cavovú.

Ide o 54-ročnú Estelle Hedayaovú, ktorá žila na šiestom poschodí zrúteného bytového komplexu. Bola poslednou obeťou na zozname nezvestných, po ktorej tele stále pátrali. Nešťastie si vyžiadalo celkovo 98 obetí.

Zdroj: tasr

Veľká časť 12-podlažnej obytnej budovy Champlain Towers South v Surfside, asi šesťtisícovom prímorskom meste na severnom okraji Miami Beach, sa zrútila počas noci z 24. na 25. júna, keď jej obyvatelia ešte spali. V deň zrútenia sa podarilo zachrániť 35 ľudí, ale odvtedy už v troskách nenašli nikoho živého.

Záchrannú časť operácie ukončili už 7. júla, keďže už nebola nádej, že by niekto mohol pod troskami prežiť. Príčiny zrútenia časti bytového komplexu ležiaceho v blízkosti mora sa stále vyšetrujú. Správa z októbra 2018 však hovorila o závažných narušeniach statiky a horšej kvalite betónu v niektorých častiach budovy a v blízkej budúcnosti sa v nej mali začať opravy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Identifikovali poslednú obeť zrútenej budovy na Floride

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti