eReport.sk
V Malej Fatre neďaleko sedla Vrchpodžiar skonal 67-ročný muž
Záchranári na mieste. Muža sa im nepodarilo oživiť. fb/hzs.k

FOTO Horskí záchranári: V Malej Fatre sme už 67-ročnému mužovi pomôcť nedokázali

V nedeľu zasahovali horskí záchranári viackrát. V jednom prípade mal ich výjazd smutný koniec. Nepodarilo sa im oživiť muža. Išlo o občana Českej republiky, ktorý z nezistených príčin upadol do bezvedomia.

Horkí i leteckí záchranári zasahovali v nedeľu neďaleko sedla Vrchpodžiar v Malej Fatre, kde náhodní turisti našli ležať muža v bezvedomí. Oživiť sa ho už nepodarilo, lekár z posádky vrtuľníka konštatoval smrť. Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

Týmto vrtuľníkom previezli telo nebohého Čecha do Štefanovej a odovzdali ho tamojšej pohrebnej službe. – Foto: fb/hzs.sk

Muža z Českej republiky najprv oživovali prítomní turisti. Po príchode na miesto v resuscitácii pokračovali horskí záchranári, no obnoviť vitálne funkcie 67-ročného muža sa im nepodarilo. Telo nebohého následne záchranári transportovali do Štefanovej, kde ho odovzdali pohrebnej službe.

Zdroj: fb/hzs.sk

V podvečerných hodinách rovnako v nedeľu (10.10.2021) boli záchranári požiadaní o pomoc pre 61 – ročného slovenského turistu. Ten si počas zostupu Račkovou dolinou spôsobil úraz kolena. “Horskí záchranári zo Západných Tatier sa k mužovi, ktorý sa nachádzal už v spodnej časti doliny, dostali terénnym automobilom. Po vyšetrení a ošetrení turista na vlastnú žiadosť odišiel v sprievode kamaráta,” informovali na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/hzs.sk

Záchranári museli v rovnaký deň ratovať aj dvojicu turistov, ktorých počas zostupu zo Salatína zastihla tma. “Už po zotmení požiadala HZS o pomoc dvojica slovenských turistov – muž a žena. Počas zostupu zo Salatína do Ludrovej ich v časti Bohúňovo zastihla tma. Nakoľko okrem mobilu nemali so sebou iný svetelný zdroj a nachádzali sa takmer 2 hodiny chôdze od Ludrovej, kde mali zaparkované auto, požiadali o pomoc HZS,” popísali situáciu záchranári situáciu s tým, že napriek tomu, že pohyb v danej lokalite komplikovali páru popadané stromy, turisti pomaly zostupovali dole. “Podarilo sa im však odbočiť do Komornickej doliny. Aj na základe GPS súradníc, ktoré poskytli operátorovi tiesňovej linky HZS, ich záchranári v krátkom čase lokalizovali na lesnej ceste a následne terénnym automobilom zviezli na parkovisko k ich autu, ktorým už pokračovali samostatne,” uzavrel tím HZS.

Zdroj: fb/hzs.sk

Zdroj: eReport/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Horskí záchranári: V Malej Fatre sme už 67-ročnému mužovi pomôcť nedokázali

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti