eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Heger na návšteve v Rakúsku: Viedeň: Premiéri diskutovali o kontrolách na hraniciach

Hospodárska spolupráca medzi Rakúskom a Slovenskom, opatrenia na hraniciach a jadrová energia – aj o tom v utorok vo Viedni diskutovali slovenský premiér Eduard Heger a rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

Pre SR je podľa Hegera dôležité budovanie dobrých priateľských vzťahov so susednými krajinami.
„Som presvedčený, že Sebastian Kurz si tento rok nájde čas na návštevu Slovenska,“ uviedol Heger na Twitteri po spoločnej tlačovej konferencii s rakúskym kancelárom.

Kontroly na hraniciach

Pre SR je podľa neho dôležitý rozvoj spolupráce v rámci Slavkovského formátu s Českom a Rakúskom, ktorý má význam aj v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2.
Premiéri sa venovali téme kontrol na hraniciach medzi SR a Rakúskom, kadiaľ denne prechádza do Rakúska veľa pendlerov. Heger pripomenul zlepšenie pandemickej situácie a uvoľnenie niektorých opatrení.

Pendlerom od pondelka stačí preukázať sa testom nie starším ako sedem dní namiesto doterajšieho testu vykonaného najneskôr 72 hodín pred cestou. Heger takisto zdôraznil význam digitálnych zelených preukazov, tzv. COVID pasov. Kurz na Twitteri uviedol, že Rakúsko a SR budú aj naďalej úzko spolupracovať v boji proti pandémii COVID-19 a budú sa zvlášť zameriavať na zelené pasy.

Zdroj: tasr

Inovatívne hospodárstvo

SR chce podľa Hegera s Rakúskom spolupracovať aj pri rozvoji štruktúry na území SR v súvislosti s inovatívnym hospodárstvom. Premiéri sa venovali tiež téme jadrovej energie. Heger pripomenul, že pre SR je dôležitým zdrojom energie. Občanov Rakúska by však chcel uistiť, že Slovensko si uvedomuje, že táto téma je citlivá a dodržiavanie medzinárodných štandardov je pre SR prioritou.

Eduard Heger sa v rámci svojej oficiálnej návštevy Rakúska má stretnúť i s prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Predseda vlády SR si položením kytice k pamätníku uctí obete teroristického útoku, ku ktorému došlo vo Viedni 2. novembra 2020.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Heger na návšteve v Rakúsku: Viedeň: Premiéri diskutovali o kontrolách na hraniciach

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti