eReport.sk
Milan Lučanský počas rozhovoru s novinármi. Foto: tasr

FOTO Generál Lučanský odpočíva na novom mieste, informovala smútiaca rodina

Smútiaca rodina generála Milana Lučanského informuje, že od nedele 23. mája je telo bývalého šéfa polície uložené na novom mieste. K statusu, ktorý zverejnili pozostalí na Lučanského profile, pripojili aj fotografiu nového hrobu milovanej osoby.

„Dnes 23. mája 2021 sa stal Národný cintorín v Martine miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského. Česť Tvojej pamiatke. Smútiaca rodina,” napísali pozostalí po policajnom exprezidentovi.

Okrem spomínanej fotografie je súčasťou aktuálneho statusu aj báseň od Pavla Országha Hviezdoslava: „Oni — verili! dúfali skalopevne, tvrdosťou tatranskej žuly — vo víťazstvo Pravdy, hoc na smrť zmučenej, i preklatej a pochovanej; v tej nádeji i zmierali“ P. O. Hviezdoslav.

Zdroj: fb/generallucansky

„Dnes o 15.55 h ošetrujúci lekár konštatoval smrť pána M. Lučanského hospitalizovaného vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Je nám to nesmierne ľúto, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” takto potvrdil smrť Milana Lučanského vlani 30. decembra hovorca rezortu spravodlivosti.

Pohreb generála sa konal 8.januára tohto roku v podtatranskej obci Štrba, atmosféru z poslednej rozlúčky sme vám vtedy priblížili online formou.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport