eReport.sk
Exministerka Gabriela Matečná, foto: tasr

FOTO Exministerka Matečná si užíva politický dôchodok: Pripravuje materiály pre SNS a chodieva do parku

Má stále čo robiť. Ministerka agrorezortu za predchádzajúcej vlády Gabriela Matečná sa rozhodne nenudí. Okrem toho, že sa aj po odchode z politiky stále pracovne venuje téme pôdohospodárstva, pripravuje materiály pre Slovenskú národnú stranu a popri tomu pomáha svojej dcére v starostlivosti o jej vnúčatá.

V utorok napoludnie zachytil čitateľ portálu eReport Matečnú v Medickej záhrade v centre Bratislavy. Z ministerky vyžaroval pokoj a pohoda. Aby nie, keďže namiesto psychicky náročnej práce vo vláde sa teraz naplno môže venovať radostiam s rodinou. Konkrétne starostlivosti o svoju vnučku, ktorú v utorok zobrala hrať sa na ihrisko do parku. „Bola som s mojimi vnúčatami, teda s vnučkou, lebo vnuk je škôlke, tak bola som sa tam s nimi hrať v Medickej záhrade,” priblížila Matečná svoj program.

Priznala, že aj po odchode z ministerstva nezaháľa a vždy má čo robiť. „Trávim čas celkom intenzívne. Teda okrem toho, že občas pomôžem tej svojej dcére, robíme s manželom to čo som ja robievala veľmi dávno – robíme precízne poľnohospodárstvo digitálne technológie, odoberáme vzorky poľnohospodárom, takže robím to čo som robievala niekedy,” uviedla expolitička, ktorá stále pomáha aj strane národniarov.

Návrat do politiky? Musím sa spýtať rodiny

„Robím občas nejaké materiály, som členkou SNS, ak je potrebné nejaké tie podklady vždy urobím, ak sú nejaké horúce témy v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva,” doplnila. Otázka o jej možnom návrate do veľkej politiky ju však trochu zaskočila. „Na toto teraz vôbec neviem odpovedať. Naozaj dotklo sa to celej mojej rodiny vrátane mojich rodičov, manžela a detí. Bolo by to rozhodnutie nie už moje, ale už by sme to museli v rodine zvážiť či vôbec to má zmysel,” ozrejmila svoje nastavenie.

Viac správ o exministerka a jej bývalom rezorte nájdete tu:

Aktuálnu situáciu vo svojom bývalom rezorte, ktorému teraz šéfuje Samuel Vlčan, nechcela veľmi komentovať. „Ja ho vôbec nepoznám a nechcem sa vyjadrovať k niečomu čo nepoznám. Ani netuším, že ako zmenil tie štruktúry. Sú tam nastavené tie veci, ktoré som ešte ja nastavila, ak budú pokračovať, tak budem len rada,” zakončila Matečná.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti