eReport.sk
Daniel Lipšic a Boris Kollár, foto: tasr

FOTO Daniel Lipšic zložil svoj sľub do rúk Borisa Kollára

AKTUALIZOVANÉ – Novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zložil v pondelok svoj sľub do rúk predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára. Začalo mu plynúť sedemročné funkčné volebné obdobie na poste šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry. V zmysle aktuálne platného zákona nemôže byť tá istá osoba opakovane zvolená za špeciálneho prokurátora.

Poslanci parlamentu zvolili Lipšica do funkcie 5. februára 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan Kováčik vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom ÚŠP umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Zdroj: tasr

Prinavrátenie dôvery

Najdôležitejšou úlohou nového šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry Daniela Lipšica bude prinavrátenie dôvery laickej i odbornej verejnosti v justíciu a spravodlivosť. Skonštatoval to predseda Národnej rady SR Boris Kollár po tom, ako Lipšic v pondelok zložil sľub a začalo mu plynúť sedemročné funkčné obdobie.

„Najdôležitejšou úlohou novozvoleného špeciálneho prokurátora bude prinavrátiť dôveru jednak odbornej, ale aj laickej verejnosti. Pevne verím a dúfam, že novozvolený špeciálny prokurátor má všetky predpoklady, aby túto úlohu splnil,” uviedol Kollár.

Milan Laurenčík verí, že Lipšic má najlepšie predpoklady, schopnosti aj znalosti na to, aby sa mu v tejto oblasti darilo. Praje mu, aby krajine priniesol nádej na spravodlivé Slovensko, kde budú dobré zákony platiť pre všetkých rovnako.

Čo si myslí Juraj Blanár o novom špeciálnom prokurátorovi si prečítate na ďalšej strane >>

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.