eReport.sk
Foto: tasr

FOTO Ďalšia tajná porada! Záhada Matovičovho dvojitého príchodu do Kollárovej vily

Netradičná koaličná rada číslo dva! Po tom, ako sa štátnici na čele s Igorom Matovičom išli radiť do nemocnice, v ktorej bol hospitalizovaný Boris Kollár, podobný scenár zvolili aj dnes. Zmenilo sa len miesto konania. Nemocnicu Sv. Michala nahradili luxusnou vilou predsedu parlamentu. Záhadou je aj ďalšia okolnosť, a to, že eReport zachytil premiérove auto pri dome šéfa parlamentu až dvakrát po sebe. Riešil niečo premiér s Kollárom len na štyri oči?

Opäť poriadne tajnosti! Zdá sa, že slovenské politické špičky nehľadia na to či je víkend alebo pracovný deň a o sto šesť riešia najzapeklitejšie horúce témy súčasnosti.

Koaličná rada vo vile

Nová tradícia? Ústavní činitelia opäť zvolili formu neoficiálnej porady a slovenskú politiku sa rozhodli “variť” pod rúškom tmy. Tentokrát nemocničné interiéry vystriedali honosné izby luxusnej vily Borisa Kollára v lukratívnej bratislavskej štvrti.

Podľa informácií eReport totiž dnes politici mali dať hlavy dokopy na koaličnej rade o šiestej hodine večer. Dôvod netradičného miesta konania bol pre Kollárov zdravotný stav, ktorý sa ešte stále doliečuje po brutálnej búračke. Premiér dorazil vo vládnej limuzíne na stanovenú hodinu. Krátko po ňom už klasicky dorazil aj šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík a ministerka pre investície Veronika Remišová. Kollárova vila umožňuje svojim hosťom dostatok diskrétnosti a súkromia.

Ku Kollárovi dorazila na stretnutie aj ministerka pre investície Veronika Remišová. Foto: Vlado Benko jr.

Záhada dvojitého príchodu

Čo riešil bez ostatných? Ereport zachytil okrem príchodov ministrov a premiéra v stanovený čas zaujímavú kuriozitu. Limuzína premiéra sa objavila pri dome predsedu parlamentu nielen raz, ale dokonca dvakrát. Okrem toho, že premiér dorazil o šiestej, jeho auto bolo vidieť vychádzať z Kollárovej brány aj dve hodiny predtým. Rozhodol sa premiér niečo prerokovať v súkromí bez prítomnosti ostatných vládnych kolegov.

Premiérove auto sa objavilo pred Kollárovým domom až dvakrát. Z brány predsedu parlamentu vychádzalo aj dve hodiny pred termínom schôdze. Foto: Vlado Benko jr.

Voľba šéfa prokuratúry

Jednou z očakávaných tém porady je voľba generálneho prokurátora. Toho by mal parlament zvoliť budúci utorok, teda o dva dni. Posledné dni to v koalícii škrípe práve pre horúcu tému voľby. Vzťahy mala naštrbiť špekulácia, že koalícia mohla uzavrieť dohodu s niektorými opozičnými stranami. Igor Matovič dokonca tento týždeň pohrozil demisiou, ak by sa spomínaný scenár naplnil.

Z nemocnice do vily

Ako sme vás exkluzívne informovali, ostrú polemiku tento týždeň vyvolala predchádzajúca neoficiálna koaličná rada. Za miesto neoficiálneho rokovania si totiž politické špičky zvolili Nemocnicu sv. Michala, kde v tom čase ležal na lôžku po autonehode Boris Kollár. Tajné stretnutie vyvolalo vlnu kritiky aj preto, že sa uskutočnilo v čase zákazu nemocničných návštev.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.