eReport.sk
Foto: facebook

FOTO Cesty plné ZÁZRAKOV: Policajti krútia hlavami, čo zažívajú v noci na diaľnici

Počas noci by ste mali byť na našich cestách ostražití. Vidieť môžete totiž kadečo. Svoje by o tom vedeli rozprávať aj policajti z Bratislavského kraja. Za posledné hodiny zažili na cestách neuveriteľné zážitky. A nie, naozaj sa im počas nesnívalo.

Prípad loď

Počas prvej noci spozorovali diaľniční policajti vozidlo s nadrozmerným nákladom, ktoré prechádzalo po diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy. Pri následnej kontrole policajti zistili že vodič nemal povolenie na zvláštne užívanie komunikácie a rovnako dĺžka a šírka nákladu presahovala maximálne povolené rozmery. Vozidlo následne odstavili na mieste kde netvorilo prekážku v cestnej premávke a vodičovi zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčnými číslami. Keďže nasledujúci deň doručil prepravca platné povolenie, s nákladom mohli pokračovať v ďalšej ceste a tabuľky s evidenčnými číslami ako aj osvedčenie o evidencii vozidla mu boli vrátené.

Bratislavský Doubledecker

Bratislavskí diaľniční policajti spozorovali na Moste Lafranconi vodiča nákladného vozidla, cudzej štátnej príslušnosti, ktorý mal na ložnej ploche valníka naložené motorové vozidlo. Tento náklad však nespĺňal ustanovené podmienky. Vodič bol riešený za priestupok v zmysle zákona.

Zdroj: Facebook Polícia SR

Čo hovorí Zákon o cestnej premávke?

Náklad musí byť na vozidle riadne umiestnený, rozložený a upevnený, aby neohrozoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, neznečisťoval ani nepoškodzoval cestu ani jej okolie, nespôsoboval nadmerný hluk, neznečisťoval ovzdušie a nezakrýval svetlomety a svietidlá vozidla, odrazové sklá, tabuľku s evidenčným číslom a vyznačenie najvyššej povolenej rýchlosti. Náklad musí byť zabezpečený tak, aby pri zmene rýchlosti jazdy alebo zmene smeru jazdy vozidla sa nezošmykol, neprevrátil, nespadol alebo sa inak voľne nepohyboval. Predmety, ktoré možno ľahko prehliadnuť, nesmú prečnievať po strane vozidla. Sypký materiál musí byť vždy zakrytý tak, aby sa zabránilo jeho vysypávaniu na cestu počas jazdy.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport