eReport.sk
Strom vyvalený po búrke.
Strom vyvalený po búrke. Foto: polícia

FOTO Búrky v Banskobystrickom kraji: Vietor váľal stromy a ničil strechy!

BANSKÁ BYSTRICA – Popadané stromy v dôsledku silných búrok komplikujú v Banskobystrickom kraji dopravu na viacerých úsekoch. Ako na sociálnej sieti upozornilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, silný vietor poškodil i strechy na viacerých budovách.

„Okresmi Žiar nad Hronom smerom na Žarnovicu a Banskú Štiavnicu aktuálne prechádza veľmi silná búrka s krúpami sprevádzaná silným vetrom. Na viacerých miestach vietor láme stromy a poškodzuje strechy,“ uviedla polícia.

Podľa informácií, ktoré na svojom webe uvádza Stella centrum, spadol strom aj na rýchlostnej ceste R1 za výjazdom Žiar nad Hronom – východ v smere do Zvolena. Popadané stromy komplikujú dopravu aj na ceste medzi Podzámčokom a Dobrou Nivou v okrese Zvolen a tiež na trase medzi Žarnovicou a obcou Veľké Pole. Silný dážď spôsobil i zaplavenie vozovky na ceste medzi Slovenskou Ľupčou a Brusnom v okrese Banská Bystrica.

Fotografie z Lehôtky pod Brehmi, Hliníka nad Hronom a Bzenice:

GALÉRIA – Foto: fb/KRPZBB

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici Matúš Kondela, hasiči museli v rámci kraja do 17.30 h zasahovať v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 37-krát. „Celkom zasahovalo 89 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 35 kusov hasičskej techniky,“ uviedol Kondela s tým, že pri výjazdoch boli súčinní aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v nedeľu výstrahu druhého stupňa pred búrkami pre všetky okresy Banskobystrického kraja. Meteorológovia upozornili, že s búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 milimetrov a nárazmi vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Búrky v Banskobystrickom kraji: Vietor váľal stromy a ničil strechy!