eReport.sk
Foto: tasr

FOTO a VIDEO Dráma v Kežmarku: Športovec mal zabiť svojich rodičov, potom zadržiaval rukojemníčku

AKTUALIZOVANÉ – Obyvatelia Kežmarku zažili scénu ako z akčného filmu. V jednom z obchodných domov v ich meste sa odohrala rukojemnícka dráma. Polícia a hasiči zasahovali viac ako sedem hodín. Nakoniec sa muža podarilo zadržať. Potvrdil svedok z miesta činu.

Podľa informácií, ktoré priniesol Nový Čas, má ísť o miestneho nohejbalistu Ľudovíta (41). Pred tým, ako bývalý športovec zadržal v jednom známom potravinovom reťazci ženu, mal usmrtiť svojich rodičov. „Na Ulici Generála Štefánika našli policajti mŕtvy manželský pár”, potvrdil pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Po ohavnom čine si to namieril do spomínaného obchodu, kde zadržal ženu, ktorá pracovala v mäsiarstve. Ozbrojený nožom a pod hrozbou výhražky ju zobral do kancelárie v zadnej časti obchodu. Podozrivému hrozí doživotný trest odňatia slobody.

„Muž mal zavraždiť svojich rodičov v ich spoločnom byte a následne sa presunul do blízkeho obchodného domu. Tam zobral ako rukojemníčku 40-ročnú ženu, ktorú ohrozoval nožom a zabarikádoval sa s ňou do skladu, pričom požadoval splnenie jeho požiadaviek. Rukojemnícka dráma trvala dlhé hodiny. Na mieste zasahovali policajti Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, policajti Okresného riaditeľstva PZ Kežmarok a ďalšie zložky Krajského riaditeľstva PZ v Prešove vrátane vyjednávačov,” uviedol Džobanik s tým, že vzhľadom na závažnosť situácie boli na miesto privolaní príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ – Lynx Commando.

FOTO zo zásahu polície Kežmarku

Zdroj: tasr

Na mieste zasahovali okrem záchranárov a hasičov, aj policajti a kukláči. Policajný vyjednávač sa páchateľa snažil presvedčiť, aby sa vzdal. Komunikovali s ním niekoľko hodín. „Napokon sa ženu podarilo dostať približne o 00.30 h do bezpečia a o hodinu na to vyviedli i muža, ktorý ju mal zadržiavať,” uviedol svedok Milan.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.