tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Žena v bazéne.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Fitká, wellnes aj akvaparky budú dostupnejšie! Pozrite si zmeny, ktoré začnú platiť

Podmienky fungovania wellnes, teda sáun, víriviek, kúpeľov, zábalov či akvaparkov a fitness centier sa od pondelka (24. 5.) upravia. Pripomenulo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

V bordových okresoch (III. stupeň varovania) bude musieť byť prevádzka wellnes zatvorená. Výnimkou sú kúpele na základe návrhu lekára. V červených okresoch (II. stupeň varovania) budú podmienky rovnaké.

Horný strop je 500 ľudí pre wellnes

V ružových okresoch (I. stupeň varovania) bude pre návštevu wellnes platiť podmienka jedna osoba na 15 štvorcových metrov (m2), v prevádzke však bude môcť byť najviac 10 zákazníkov. V oranžových okresoch (II. stupeň varovania) bude povolené zaplniť 30 percent kapacity sektora, alebo umožniť vstup maximálne 500 zákazníkom. V žltých okresoch (I. stupeň varovania) bude umožnené pri wellnes využiť 50 percent kapacity sektora, alebo povoliť vstup maximalne 500 zákazníkom.

Do akvaparku s negatívnym testom alebo po zaočkovaní

Nevyhnutnou podmienkou pri návšteve akvaparku bude negatívny test. Antigénový test nemôže byť starší ako 24 hodín, PCR/LAMP test viac ako 72 hodín. Vstup bude umožnený aj zaočkovaným návštevníkom, ak budú 14 dní po druhej dávke mRNA vakcíny, alebo štyri týždne po prvej dávke vektorovej vakcíny.

Vo fitness centrách v bordových okresoch bude môcť byť desať zákazníkov alebo jeden zákazník na 25 m2. V červených okresoch budú podmienky fungovania fitness centier rovnaké ako v tých bordových.

V zelených okresoch môže byť v fitku 50 ľudí

V ružových okresoch bude môcť byť vo fitness centre maximálne 15 zákazníkov alebo jeden zákazník na 25 m2. V oranžových okresoch bude povolený vstup pre 20 zákazníkov, alebo jeden zákazník na 15 m2. V žltých okresoch budú fitness centrá otvorené pre maximálne 30 zákazníkov alebo jeden zákazník na 15 m2. V zelených okresoch bude môcť byť v prevádzke maximálne 50 zákazníkov alebo jeden zákazník na 15 m2.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fitká, wellnes aj akvaparky budú dostupnejšie! Pozrite si zmeny, ktoré začnú platiť

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku