eReport.sk
PK 6 Tokio - Na snímke fínska premiérka Sanna Marinová poèas stretnutia s japonským premiérom Fumiom Kišidom v Tokiu 11. mája 2022. FOTO TASR/AP Finland's Prime Minister Sanna Marin speaks during a joint press announcement with Japan's Prime Minister Fumio Kishida (not pictured) at Kishida's official residence in Tokyo, Wednesday, May 11, 2022. (Franck Robichon/Pool Photo via AP)

Fínska premiérka: Ak vstúpime do NATO, bude to pre bezpečnosť našich občanov

Fínska premiérka Sanna Marinová v stredu uviedla, že ak jej krajina urobí historický krok a požiada o vstup do Severoatlantickej aliancie (NATO), bude to pre bezpečnosť vlastných občanov a pre posilnenie medzinárodného spoločenstva.

Marinová to povedala po stretnutí s japonským premiérom Fumiom Kišidom v Tokiu. Jej slová zazneli deň predtým, ako fínsky prezident Sauli Niinistö oznámi, či jeho krajina požiada o vstup do NATO. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

„Povedala som premiérovi Kišidovi o našich plánoch požiadať o členstvo v NATO,“ povedala Marinová na tlačovej konferencii po stretnutí oboch lídrov v Tokiu

„Ak Fínsko urobí tento historický krok, bude to pre bezpečnosť našich vlastných občanov. Vstup do NATO by posilnil celé medzinárodné spoločenstvo, ktoré vyznáva spoločné hodnoty,“ dodala fínska premiérka. Marinová tiež zdôraznila, že Moskva pokračujúcou inváziou na Ukrajine otvorene porušuje medzinárodné právo a Chartu OSN.

„Zverstvá páchané na civilistoch pokračujú. To nemôže akceptovať žiadna krajina a už vôbec nie stály člen Bezpečnostnej rady OSN,“ povedala fínska premiérka s tým, že právo veta v BR OSN sa zneužíva a je potrebné to zmeniť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fínska premiérka: Ak vstúpime do NATO, bude to pre bezpečnosť našich občanov

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti