eReport.sk
Foto: tasr

Finančníka Martina Kvietika súd prepustil na slobodu

AKTUALIZOVANÉ – Finančníka Martina Kvietika, obvineného počas policajnej akcie Dobytkár, prepustil Najvyšší súd SR z väzby na slobodu. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí o sťažnosti obvineného Martina K. rozhodol tak, že zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica zo dňa 26. februára 2021 a obvineného prepustil z väzby na slobodu,” objasnila Važanová.

Súd Kvietika potešil

„Som rád, že sa presadilo právo v tejto trestnej veci a súdy podľa môjho názoru pochopili, že dôvody kolúznej väzby u môjho klienta nie sú a my sme tvrdili, že nie sú od samého počiatku,” zareagoval obhajca Dušan Ivan.

ŠTS 8. februára zamietol prvú tohtoročnú žiadosť Martina Kvietika o prepustenie na slobodu. Následne NS SR vec vrátil ŠTS. V piatok (12. 3.) mal ŠTS, pracovisko Banská Bystrica na návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodovať o predĺžení jeho väzby do novembra tohto roku. Potvrdil to jeho obhajca Dušan Ivan. Väzbu Martinovi Kvietikovi aj bývalému riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajovi Kúžuchovi ŠTS vlani v novembri predĺžil do 1. apríla.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Juraj Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport