eReport.sk
Ilusstračná foto, foto: tasr

Filipíny zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,7

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,7 zasiahlo v sobotu Filipíny. Jeho ohnisko sa však nachádzalo v značnej hĺbke a miestne úrady vyhlásili, že neočakávajú žiadne obete na životoch ani materiálne škody.

Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na Geologickú službu Spojených štátov Zemetrasenie udrelo pri hlavnom filipínskom ostrove Luzon o 04:48 h miestneho času (22.48 h SELČ) v hĺbke 112 kilometrov, uviedla USGS. Po prvotných záchvevoch nasledovali o niekoľko minút neskôr otrasy s magnitúdou 5,8 v rovnakej oblasti.

„Kontrolujeme nízko položené oblasti pre prípad cunami,” oznámila polícia v provincii Batangas, ktorá leží južne od filipínskeho hlavného mesta Manila a neďaleko epicentra záchvevov. Miestne úrady nevydali žiadne varovanie pred cunami. „Zemetrasenie nebolo v porovnaní s predchádzajúcimi veľmi silné,” podotkli policajné zdroje. Filipínske súostrovie pravidelne zasahujú zemetrasenia vďaka jeho polohe na tichomorskom Ohnivom kruhu, oblúku intenzívnej seizmickej aktivity, ktorý sa tiahne od Japonska cez juhovýchodnú Áziu až po tichomorskú nížinu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport