eReport.sk
Robert Fico, Ladislav Kamenický a Juraj Blanár,
Robert Fico, Ladislav Kamenický a Juraj Blanár, foto: tasr

Blanár otvorene: Robertovi Ficovi potrvá mesiace, kým bude môcť naplno vykonávať funkciu


Slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) potrvá niekoľko mesiacov, kým bude môcť po atentáte v polovici mája opäť naplno vykonávať svoju funkciu. V piatok to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD). O zdravotnom stave predsedu slovenskej vlády informoval svojich kolegov z členských krajín NATO, ktorí sa vo štvrtok (30. 5.) a piatok stretli na rokovaní v Prahe.

Podpora Ficovi

Šéfovia diplomacií podľa Blanára vyjadrovali Ficovi aj Slovensku prejavy solidarity počas oboch dní, za čo sa im poďakoval. „Zároveň, keďže boli veľmi zvedaví, v akom zdravotnom stave sa nachádza, tak som ich informoval, že jeho stav sa, chvalabohu, zlepšuje, ale že tak či tak to bude trvať ešte niekoľko mesiacov, aby sa mohol naplno zapojiť do svojej funkcie,“ povedal minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.

Fico je v domácej starostlivosti

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici v piatok na sociálnej sieti potvrdila, že premiér je už v domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Vo štvrtok absolvoval ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu po atentáte. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie. Podľa nemocnice bude fyzicky a časovo náročná.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár otvorene: Robertovi Ficovi potrvá mesiace, kým bude môcť naplno vykonávať funkciu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne