tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Predseda Smeru Robert Fico, foto:fb/r.f.

Ficov odkaz Čaputovej: Pani prezidentka, haló, vy ste sa osobne postavili za čurillovcov!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii v prítomnosti bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara upozornil, že prezidentka SR Zuzana Čaputová odmietla stretnutie s podpredsedom parlamentu Jurajom Blanárom (Smer-SD) a šéfom parlamentného výboru pre kontrolu činnosti SIS Mariánom Saloňom (Smer-SD).

Politici sa s ňou chceli rozprávať o závažnej situácii v orgánoch činných v trestnom konaní, ktoré najnovšie po SIS popisuje vo svojom uznesení aj Generálna prokuratúra SR. Stretnutie s prezidentkou bolo podľa Fica podstatné aj preto, že sa Čaputová nedávno čurillovcov, o ktorých rozhovoroch sa opoziční politici chceli rozprávať, verejne zastala.

„Postoj prezidentky je nepochopiteľný“

Odmietnutý podpredseda parlamentu Blanár uviedol, že prezidentka si odmietnutím stretnutia zakrýva oči pred šokujúcimi zisteniami. „Napriek tomu, že pani prezidentka Čaputová na jednej strane citlivo vníma dodržiavanie princípov právneho štátu, odmietnutím stretnutia s podpredsedom NR SR si zakryla oči pred zverstvami, ktoré likvidujú právny štát a demokraciu na Slovensku,“ tvrdí Blanár.

Foto: fb/smersd

Ten si zároveň myslí, že Čaputová mohla svojim konaním preukázať reálny záujem o právny štát: „Prezidentka SR Z. Čaputová mala namiesto prázdnych rečí reálnu možnosť prejaviť záujem o princípy právneho štátu. Bohužiaľ, opäť ukázala, že rečnenie na liberálnych fórach je jej bližšie ako vecná demokratická diskusia so silnou opozíciou, ktorá navyše reprezentuje obrovské množstvo občanov. Diskusia je navyše podložená legitímnymi a vecnými argumentami, ktoré potvrdzuje jednak správa Slovenskej informačnej služby, ako aj Generálna prokuratúra SR vo svojom uznesení.“

Prezidentka vraj nechce hovoriť o živých prípadoch

Podľa Fica Čaputová odmietla urgentnú žiadosť o stretnutie s tým, že sa nechce rozprávať o živom prípade. Smer-SD však tvrdí, že celú situáciu mení fakt, že o nej hovoria inštitúcie ako SIS a generálna prokuratúra. „V situácii, kedy Generálna prokuratúra SR poukazuje na účelovú manipuláciu v trestných konaniach a občania Slovenskej republiky vyjadrujú obavy o správne fungovanie právneho štátu a demokracie, si prezidentka už nevystačí s argumentami, že nerozumie vlastnému národu, alebo že názory občanov sú omyl. Voči záujmom ľudí sa stavia rovnako alibisticky, ako v prípade referenda,“ doplnil Juraj Blanár.

Bude vás zaujímať:

  1. Saskár Milan Laurenčík sa netají tým, že Ukrajinu bezvýhradne podporuje.
  2. Ústavný súd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficov odkaz Čaputovej: Pani prezidentka, haló, vy ste sa osobne postavili za čurillovcov!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku