eReport.sk
premiér Robert Fico, foto:tasr

Fico v nedeľu odcestuje do Brazílie, stretne sa aj s Lulom


Premiér SR Robert Fico odcestuje v nedeľu (8. 12.) v noci do Brazílie, kde na pozvanie prezidenta Luiza Inácia Lulu da Silvu absolvuje niekoľkodňovú oficiálnu návštevu krajiny. Hlavným cieľom cesty je prehĺbenie slovensko-brazílskych vzťahov a vzájomnej ekonomickej spolupráce. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR s tým, že pôjde o historicky prvú návštevu slovenského premiéra v Brazílii aj v Južnej Amerike.

Okrem rokovania s prezidentom Brazílie sa uskutoční aj stretnutie delegácie predsedu vlády SR s členmi brazílskej vlády, počas ktorého dôjde k podpisu viacerých bilaterálnych zmlúv. V Sao Paule sa zase uskutoční podnikateľské fórum, na ktorom sa zúčastnia aj zástupcovia slovenských firiem. Na Slovensko sa delegácia pod vedením premiéra vráti vo štvrtok (12. 12.).

Pracovná cesta do Brazílie

Na pracovnú návštevu Brazílie s premiérom pocestujú aj podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák, podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Denisa Saková a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky bude pracovnú cestu spravodajsky pokrývať. Spravodajca TASR Vladimír Jombík prinesie z Brazílie textové spravodajstvo a ďalšie multimediálne produkty.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico v nedeľu odcestuje do Brazílie, stretne sa aj s Lulom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre