Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) sa stretne v pondelok (28. 4.) s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, ktorý príde na oficiálnu návštevu Slovenska. Okrem iného sa budú partneri zaoberať aj možnosťami spolupráce v oblasti energetiky či opatreniami na zabránenie nelegálnej migrácii. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
„Premiéri Slovenska a Maďarska budú diskutovať o rozvoji vzájomných bilaterálnych vzťahov, rokovať budú aj o ekonomických a geopolitických výzvach, ktorým aktuálne čelí Európska únia,“ uviedli z úradu vlády. Fico a Orbán sa budú zaoberať aj viacročným rozpočtom EÚ, možnosťami spolupráce v oblasti energetiky či opatreniami na zabránenie nelegálnej migrácii.
Fico privíta maďarského premiéra na úrade vlády v Bratislave v pondelok popoludní. Na programe je aj spoločná tlačová konferencia.
Zdroj: tasr
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Fico sa v Bratislave stretne s maďarským premiérom V. Orbánom: Rokovanie a kľúčových témach!