eReport.sk
Robert Fico. Zdroj: fb/r.fico

Fico sa utrhol. Najskôr tvrdil, že si “nerobí z huby riť”, potom vytiahol na Kollára údajnú drogovú minulosť

Bývalý premiér a predseda Smeru Robert Fico má v týchto dňoch plné ruky práce. Spolu s ďalšími nespokojnými totiž chystá referendum o predčasných voľbách. Nepáči sa mu totiž súčasný štýl vládnutia. V diskusnej relácii však nenechal nitku suchú aj na novozvolenom špeciálnom prokurátorov Danielovi Lipšicovi či šéfovi parlamentu Borisovi Kollárovi.

Na úvod diskusnej relácie rádia Expres Braňo Závodský Naživo sa však Fico vyjadril k tomu, či ho bude mať kto vystriedať na čele Smeru. „V Smere sa začínajú objavovať ľudia. Ale to nie je otázka mesiaca, ale skôr roku či dvoch,“ nechal sa počuť súčasný opozičný poslanec. Nakoniec Fico aj prezradil, komu by mohol svoje kreslo prenechať. „Ja vidím veľmi šikovného človeka, pokiaľ ide o Smer-SD, mladého Erika Kaliňáka. Výborne sa ukazujú aj ďalší podpredsedovia. Myslím si, že v tomto problém nebude,“ dodal expremiér, ktorý sa tiež rozhovoril aj na tému očkovania.

Očkovanie absolvovali viacerí politici, Fico ho však odmieta. Na snímke Marek Krajčí (OĽANO) počas očkovania. – Foto: tasr

Fico trvá na svojom výroku, že sa nedá zaočkovať iba preto, lebo si to želajú farmaceutické firmy, ktoré si na tom robia biznis. „Ja si nerobím z huby riť,“ zdôraznil expremiér, že zo svojho rozhodnutia neočkovať sa neustúpi. „Kto sa nechce dať očkovať, má predsa nárok na svoj názor,“ pripomenul Fico.

Zároveň tvrdí, že ľudia, ktorí sa nedajú očkovať, by v niektorých prípadoch, napríklad v rámci cestovania, mali mať aj inú možnosť. Ako príklad uviedol testovanie spoľahlivým testom.

Galéria

Zdroj: tasr, sita, profimedia

Expremiér sa v debate pustil aj do novozvoleného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica: „On bude totálne zaujatý prakticky vo všetkých veciach, ktoré sú tu.“

Za najväčšiu absurditu však expremiér považuje moment, keď Lipšic pôjde ako špeciálny prokurátor skladať sľub do rúk súčasného predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorého nazval mafiánom. „Veď dobre vieme o Kollárovi, že bol podržtaška mafiánov,“ začal Fico a vo svojich úvahách pokračoval: „Vieme o Kollárovi strašné veci. Sú správy, že mal voziť heroín na Slovensko.“

Expremiér odmietol, že by za jeho útokmi mal byť strach o seba či svojich blízkych spolupracovníkov, aby neboli stíhaní.

Odoberať
Upozorniť na
guest
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.