eReport.sk
Robert Fico,. foto:yt/smer

VIDEO Premiér Fico sa prihovoril k občanom: Postupne sa nám darí vrátiť Slovensko na správnu cestu


Predseda vlády Robert Fico sa postupne zotavuje z vážnych strelných zranení. Rekonvalescencia a zlepšujúci sa zdravotný stav mu dovoľujú vrátiť sa do pracovného tempa. Robert Fico už v priebehu týždňa stihol absolvovať dve rokovania vlády, spolu s ministrom pôdohospodárstva stihol skontrolovať tohtoročnú žatvu, či dokonca vystúpiť s prejavom počas osláv sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda.

Premiér pokračuje v pracovnom nasadení a dnes natočil pre občanov Slovenska video, v ktorom hodnotí aktuálnu situáciu, a atmosféru v spoločnosti. Okrem toho predstavil aj ďalšie plány vlády.

Vážení priatelia, všetkým Vám želám pekné prázdniny a dovolenky. Nastúpil som do práce v pondelok 1. júla a na verejnosti som sa po hospitalizácii a rehabilitácii ukázal prvýkrát na oslavách sv. cyrila a Metoda na Devíne, čo liberálnu a progresívnu opozíciu a ich médiá vytočilo do nepríčetna. Nebudem teraz komentovať nervozitu, ktorá neustále otriasa Slovenskom. Rád by som pripomenul, že sa nám postupne darí vrátiť Slovensko na správnu cestu. Chceme, aby ľudia na konci mandátu tejto vlády konštatovali, že sa majú lepšie a ukazovatele sú povzbudzujúce. Máme rekordne nízku nezamestnanosť. Naopak, chýba nám takmer 100 tisíc ľudí na prácu v priemysle a budeme ich musieť oslovovať v zahraničí. Na Slovensku nerobia najmä tí, ktorí nechcú a preto podporujem ministra práce Erika Tomáša s jeho návrhom viazať rôzne sociálne benefity na prácu. Máme rast reálnych miezd, teda zvyšovanie platov je dynamickejšie ako zdražovanie. A najmä sme opäť naštartovali približovanie Slovenska k priemernej životnej úrovni EÚ a v roku 2024 a 2025 predpokladáme solídny hospodársky rast, podstatne vyšší ako je priemer Eurozóny.“ hovorí premiér.

Dobré správy pre Slovensko, o ktorých liberáli nehovoria

„Že sa o týchto dobrých správach málo dozvedáte? Nečudujte sa. Dočítal som sa, že nejakí redaktori denníka Pravda sa sťažovali na cenzúru v denníku, keď im bolo povedané, že nemajú písať zlostne a nenávistne ako v denníku N alebo SME a že treba ľudí informovať aj o dobrých veciach, nielen šíriť zlé správy. Ak je toto cenzúra, ja som svätý otec. Ale žiaľ. Naďalej na Slovensku pretrváva mediálna filozofia, že len zlé správy sú dobré správy a že pozitívne veci nikto nevníma. No uznajte, nie je atraktívnejšie čítať, že Slovensko je na gréckej ceste, čo je samozrejme blbosť, ako to, že sa približujeme priemernej životnej úrovni EÚ?“ hovorí Fico.

Odškodnenie pre rodinu advokáta Krivočenka

Vláda počas včerajšieho rokovania rozhodla o tom, že rodinu známeho advokáta Krivočenka, ktorý zomrel vo väzbe počas vlády Igora Matoviča, dostane odškodnenie: „Je stále veľa vecí, kde musíme naprávať rozhodnutia a činy predchádzajúcich vlád Matoviča, Hegera, či Ódora. Takto sme sa vrátili k prípadu úmrtia nevinného advokáta Krivočenka vo väzbe, ktorého predchádzajúce vlády rukami servilných vyšetrovateľov a prokurátorov zatvorili z politických dôvodov. Advokát Krivočenko sa vo väzbe doslova udusil na Covid, pričom jeho manželke nebolo umožnené získavať informácie o jeho zdravotnom stave. Vtedajšia ministerka spravodlivosti Kolíková, ktorá za túto smrť nesie plnú politickú zodpovednosť, len obludne konštatovala, že nemali pre nevinného advokáta vo väzbe pľúcnu ventiláciu, čo nie je pravda, pretože v čase jeho smrti bolo na Slovensku k dispozícii viac ako tridsať podobných voľných zariadení. Nakoniec to nebola moja vláda, ale verejná ochrankyňa práv, ktorá oficiálne v roku 2022 konštatovala, že došlo k porušeniu základného práva na ochranu zdravia advokáta Krivočenka v dôsledku nesprávneho manažmentu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti vo výkone väzby. Manželka nebohého advokáta sa domáhala spravodlivosti rôznymi cestami, ale predchádzajúce vlády mali asi iné starosti ako sa zaoberať zbytočnou smrťou nevinného človeka. Naša vláda rozhodla v stredu o odškodnení rodiny advokáta Krivočenka za toto hrubé porušenie jeho základných práv.“ povedal premiér.

Zdroj: yt/smersd

Fico ďalej dodáva: „A pani Kolíková, známa aj kvôli rodinným kšeftom so štátom a podvodmi na ľuďoch, namiesto toho, aby si sypala popol na hlavu a stratila by sa z dohľadu, drzo na verejnosti vykrikuje ďalej, ako keby sa nič nestalo. Typická predstaviteľka liberálnej a progresivistickej ideológie. Oni môžu všetko. Zatvárať nevinných, nechávať ich zomrieť vo väzbe, štvať svojich aktivistov, aby problém s „neporiadnymi“ smerákmi vyriešili natrvalo. Kolíkovej by oči od zúrivosti išlo vytlačiť, keby nám vo väzbe zomrel nevinný človek len preto, lebo by sme sa neho vykašľali, ako to urobil vyšetrovateľ, prokurátor a samotná ministerka.“

Nerešpektujú iný názor

Premiér sa dotkol aj skutočnosti, že v rozdelenej spoločnosti si isté spektrum myslí, že má jedinú a tú správnu pravdu. „Bohužiaľ, aj vo svete platí, že jedni môžu všetko a druhí nič. Dôležité je, aby ste vyznávali jediný správny názor pri vojne na Ukrajine, teda podporovali ďalšiu vojnu do posledného ukrajinského vojaka a radostne tlieskali víťazke ženských plaveckých pretekov, ktorá ešte pred pár mesiacmi bola plnohodnotným stokilovým chlapom. Vtedy môžete všetko, vtedy si nikto nevšíma, čo robíte vo vlastnej krajine, či ju drancujete, či likvidujete opozíciu alebo hrubo porušujete ľudské práva. Neveril som vlastným očiam, alebo už aj veril, čo dorobili s Viktorom Orbánom, maďarským premiérom za to, že sa rozhodol ako suverénny politik navštíviť Ukrajinu, Rusko a Čínu a šíril mierové iniciatívy. To sa jednoducho nesmie. Keby išiel presviedčať, že slovania sa majú vzájomne zabíjať ešte intenzívnejšie, možno by ho niekto navrhol na Nobelovu cenu mieru. Takto robia z neho, a to úplne neoprávnene, vyvrheľa roku.

Kritika mierových iniciatív

Fico sa dotkol aj témy mieru na Ukrajine. Podľa premiéra sú progresívni a liberálni politici absolútne pokrytecký, keď kritizuju Viktora Orbána za to, že sa stretol s Vladimirom Putinom. „Aj SMER – SSD má zaplatiť za moju podporu vyslovenú mierovým iniciatívam V. Orbána. Po parlamentných voľbách v septembri 2023 nám namiesto blahoželania k víťazstvu PES pozastavila členstvo za naše, vraj neakceptovateľné reči o mieri na Ukrajine. Po voľbách do EP, kde bol SMER veľmi úspešný, sme dostali návrh, či sa nechceme vrátiť. Po vystúpení na Devíne 5. júla to už neplatilo, potom zase platilo. Európski socialisti sa asi domnievajú, že predáme svoju dušu a že za členstvo v PES a v socialistickej frakcii v EP upustíme od suverénnych postojov na Ukrajinu, migráciu, právo veta, či etické otázky. Včera som napísal sociálno-demokratickým premiérom, ktorých je v ER práve vďaka ústupu sociálnej demokracie od reálnych tém ako šafránu, že jasnou podmienkou nášho opätovného zaradenia do PES a do príslušnej frakcie je právo SMERU a jeho predstaviteľov mať suverénne postoje v uvedených oblastiach. Ak máme niekam ísť a ako papagáj opakovať to, čo si želajú iní a čo je v príkrom rozpore so slovenskými národnoštátnymi záujmami, tak to dopredu hovorím, že ďakujeme a to radšej naši poslanci zostanú ako nezaradení. Rovnako prosím každého, aby pochopil, že SMER ako autentické slovenská sociálna demokracia nemôže vstupovať do európskych politických štruktúr, ktoré s ľavicou a sociálnou demokraciou nemajú vôbec, ale že vôbec nič spoločné.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Premiér Fico sa prihovoril k občanom: Postupne sa nám darí vrátiť Slovensko na správnu cestu

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: