eReport.sk
Robert Fico.
Robert Fico. Foto: fb/rf

Fico reaguje na výzvu OĽANO, aby odporúčal svojim voličom očkovanie: Sme svedkami propagandy!

Hnutie OĽANO vyzvalo opozičné strany a ich zástupcov, aby odporučili očkovanie proti ochoreniu COVID-19 svojim voličom, nehazardovali s ich zdravím a pozvali ich na očkovanie čím skôr. Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu OĽANO to vyhlásili na piatkovej tlačovej konferencii. Šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico na výzvu poslancov najsilnejšieho koaličného hnutia reagoval statusom na sociálnej sieti.

Fico pripomenul, že on a jeho strana dlhodobo volá po verejnej diskusii, ktoré sa týka očkovania. “Pol roka voláme po verejnej diskusii a objektívnom informovaní o očkovaní, ktoré otvorene pomenuje tak plusy, ako aj mínusy vakcinácie. Namiesto toho sme svedkami propagandy farmafiriem podporovanej najvyššími vládnymi predstaviteľmi, ktorá prirodzene vyvoláva nedôveru u bežných ľudí a s ňou spojený strach a neistotu z očkovania,” informuje líder Smeru.

Na záver poukázal aj na skutočnosť, ktorú v piatok ostro kritizoval aj Peter Pellegrini (Hlas-SD), teda to, že vláda údajne zvažuje pre niektoré vybrané skupiny obyvateľstva zaviesť povinné očkovanie: “Je zarážajúce, že kým vyspelý svet neodporúča plošnú vakcináciu detí a mládeže, na Slovensku vláda spúšťa diskusiu o povinnom očkovaní.”

Zdroj: fb/robertficosk

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport