eReport.sk
Robert Fico, foto: tasr

FICO PRESTRELIL Ďalší obvinený sa pokúsil o samovraždu? Bachari šéfa Smeru takto uzemnili!

Šíri bludy? Na dnešnej tlačovej besede predseda Smeru – SD Robert Fico vyrukoval s kurióznou otázkou. Tá sa týkala témy, ktorá v poslednom čase rezonuje verejnosťou. Ide o pokusy o samovraždu niektorých obvinených v medializovaných kauzách. Naznačil, že k podobnému tragickému činu mohlo dôjsť len nedávno. Ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej, ktorú má už nejaký čas v zuboch, adresoval šokujúcu otázku.

Väzba má v určitých formách prísnejšie pravidlá ako samotný výkon trestu. Po tom ako počas kolúznej väzby exšéf polície MIlan Lučanský vo svojej cele koncom minulého roka spáchal samovraždu, sa téma väzby opäť otvorila. Krátko na to sa liekmi predávkovala aj exsudkyňa Monika Jankovská. Na dnešnej tlačovke sa témy dotkol aj šéf Smeru Robert Fico.

Ficova otázka

Fico naznačil, že v uplynulom čase sa mal vo väzbe pokúsiť o samovraždu ďalší obvinený v jednej z medializovaných citlivých káuz. „Je pravda, že tento človek je hospitalizovaný v nemocnici v Trenčíne?”

Ficova otázka bola adresovaná ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej. „Ja nemôžem vyťahovať tú informáciu, aj keby som mal tú informáciu, nemôžem povedať, aký je zdravotný stav,” reagoval na otázku novinára, aby priblížil o koho má ísť a či ide o overenú informáciu. Fico podčiarkol, že ak je tá informácia správna, tak to musí rezort spravodlivosti preveriť.

Bachari reagujú

EReport kontaktoval samotný Smer, aby o spomínanom obvinenom povedali viac, čo odmietli. Zároveň sme kontaktovali aj Zbor väzenskej a justičnej stráže. Tí boli o niečo ochotnejší, no Ficovu zavádzajúcu otázku zmietli zo stola.

„V nadväznosti na dnes prezentované informácie predsedu Smeru Roberta Fica uvádzame, že nie sú pravdivé, nakoľko v Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Trenčín sa aktuálne nenachádza žiadny obvinený, ktorý by sa mal údajne v uplynulých dňoch pokúsiť o samovraždu a je obvinený z korupčných akcií NAKA,” reagovala riaditeľka odboru podpory centrálneho riadenia a komunikácie zboru dozorcov Katarína Nováková.

„Zároveň uvádzame, že zbor v uplynulých dňoch neeviduje ani v jednom ústave pokus o samovraždu obvineného z korupčných akcií NAKA,” doplnila Nováková.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport