eReport.sk
Šéf Smeru Robert Fico
Šéf Smeru Robert Fico Foto: tasr

Fico hovoril o sexujúcich slonoch. Zareagovala aj SaS

Zmluva v rámci obrany medzi Slovenskom a USA stále vyvoláva množstvo vášní. Proti sa ozýva najmä opozičný poslanec Robert Fico, ktorý upozorňuje na nedostatky dokumentu. Svoje názory obhajoval aj v televíznej diskusii RTVS Do kríža. A pri tej príležitosti použil zvláštne porekadlo.

Fico chcel demonštrovať, že Slovensko by nemali zaujímať vzťahy medzi Ruskom a USA. Celým dôvodom zmluvy má byť vraj spor o Ukrajinu. „Platí jedno krásne porekadlo. Je jedno, či slony sexujú alebo sa bijú. Vždy trpí tráva,“ nechal sa počuť Fico. Jeho slová však nezostali bez povšimnutia. Zverejnila ich humoristická stránka Zomri a celú záležitosť okomentovala aj SaS.

„Ak nechceme, aby trpela tráva, treba ju dekriminalizovať!“ reagovali svojsky liberáli, ktorí sa dlhodobo snažia o dekriminalizáciu marihuany. Aby toho nebolo málo, zapojil sa priamo poslanec za SaS Miroslav Žiak: „Trávu dekriminalizovať a Fica kriminalizovať (zavrieť)?“

Televízna debata sa však týkala zmluvy medzi SR a USA. Robert Fico trvá na tom, že dokument nám nepomáha. „Nezvyšuje to obranyschopnosť Slovenskej republiky, len vláda SR z čisto politických dôvodov vychádza v ústrety USA, ktoré chcú byť s ozbrojenými silami čo najbližšie na východ,“ myslí si šéf Smeru.

Čítajte viac:

  1. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Robert Fico (Smer-SD)

O zmluve má pochybnosti aj bývalý minister vnútra Vladimír Palko, ktorý uviedol, že sa podpísal pod výzvu, ktorá žiada prezidentku, aby nechala zmluvu posúdiť Ústavným súdom SR. Naopak zmluvu obhajoval šéf branobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico hovoril o sexujúcich slonoch. Zareagovala aj SaS

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti