eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru. Foto: TASR

Fico: Generálna prokuratúra sa vydala rovnakou cestou ako Smer


Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico vníma pozitívne informáciu o tom, že Generálna prokuratúra (GP) podala návrh na Ústavný súd (ÚS) SR vo veci protiústavnosti novelizácie zákona o prokuratúre, ktorá stanovuje nové pravidlá pri voľbe generálneho a špeciálneho prokurátora. Uviedol to vo štvrtok na tlačovej konferencii.

„Smer-SD tento zákon už atakoval na ÚS SR. Požiadali sme ÚS SR nielen o vyhlásenie nesúladu tohto zákona s Ústavou SR, ale požiadali sme aj o pozastavenie účinnosti zákona. Ak máme správne informácie z médií, rovnakou cestou sa vydala aj GP a požaduje pozastavenie účinnosti tohto zákona, čo by znamenalo, že by sa voľba generálneho a špeciálneho prokurátora musela diať podľa starých pravidiel, teda tých, ktoré platili pred prijatím tejto novelizácie,“ povedal.

Podľa jeho slov možno očakávať, že by sudcovia mohli spojiť konanie v prípade návrhu Smeru a GP. Za najlepšie považuje vrátiť sa k starému spôsobu.

Podľa Fica by mal byť generálnym a špeciálnym prokurátorom niekto z radu prokurátorov, svojprávny človek a expert. Nechce však uviesť, koho by podporil, predpokladá, že by bol diskvalifikovaný z pohľadu vládnej koalície.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico: Generálna prokuratúra sa vydala rovnakou cestou ako Smer

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne