eReport.sk
Na snímke uprostred predseda strany SMER-SD Robert Fico počas tlačovej konferencie v Bratislave 1. októbra 2023. Foto: tasr

VIDEO Fico: Ďakujem všetkým, ideme ďalej! Smer je „najslobodnejšou stranou“! Dotkol sa aj zmien v OČTK

Víťaz predčasných parlamentných volieb Robert Fico s gratuláciou pre všetky politické strany, ktoré sa dostali do parlamentu. Nezabudol sa poďakovať za každý hlas v podstate „každému voličovi Smeru“. Ďakovné video zverejnil predseda strany SMER – Slovenská sociálna demokracia aj na sociálnej sieti.

Robert Fico pôsobil unavene, ale spokojne. Jeho pokojnú rétoriku ocenil aj glosátor Peter Tkačenko v diskusii TV JOJ24. Ako uviedol, bez toho, že by chcel – podľa vlastných slov – „pochlebovať“, označil Ficovo vystúpenie za „prejav zrelého a profesionálneho politika“.

Robert Fico sa poďakoval všetkým voličom.

Zdroj: fb/robertficosk

Fico: Všetko sme si financovali sami

„Nepoznám takú slobodnú stranu, ako je Smer-SD,“ vyjadril sa v inej súvislosti Robert Fico. Uviedol, že za stranou nie je nikto, že nemajú darcov a všetko si financovali sami. K téme migrantov povedal, že chcú zaviesť kontroly na hraniciach s Maďarskom.

Fico si myslí, že by bolo dobré nechať stranám dva týždne na rokovania o programoch, nech sa stretnú subjekty, ktoré majú šancu zostaviť vládu a nech v pokoji rokujú o programových prioritách. Dodal, že až po dohode na vládnom programe vidí priestor na zostavovanie vlády a na diskusiu o jednotlivých personálnych nomináciách. Slovensko podľa neho potrebuje upokojiť situáciu.

Prezidetka Zuzana Čaputová sa dnes vyjadrila, že v duchu ústavnej tradície poverí v pondelok zostavením vlády víťaza volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal Ficov čas

Fico: Nikto ich nebude zatvárať, je to vec OČTK

Na popoludňajšej tlačovej konferencii sa dotkol predseda Smer viacerých tém. Okrem iného tiež povedal, že strana je pripravená na personálne zmeny v orgánoch činných v trestnom konaní (OČTK). Cieľom Smeru však nie je robiť zmeny v základnej infraštruktúre týchto orgánov, znela časť Ficovej odpovede na otázku novinára. Problém vidí v politických nomináciách na rôzne pozície, napríklad vo vedení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

„Nepamätám si, že by niekto zo Smeru-SD hovoril o rušení Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a ÚŠP,“ reagoval Fico na otázky o zmenách v štruktúre OČTK. Poukázal pritom na vyjadrenia Hlasu-SD, ktorý avizoval možnú reformu týchto orgánov. „My sme pripravení na výmenu ľudí,“ dodal Fico s tým, že vo svojich funkciách v OČTK nemôžu niektorí ľudia ostať. Poukázal na rôzne obvinenia a kauzy. „Nikto ich nebude zatvárať, to je vec OČTK,“ deklaroval.

Zdroj: fb/robertficosk, fb/smersd, joj24.noviny.sk, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Ďakujem všetkým, ideme ďalej! Smer je „najslobodnejšou stranou“! Dotkol sa aj zmien v OČTK

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php