eReport.sk
Screenshot

Pomaly, ale isto sa vracia! Premiér Fico bol skontrolovať spolu s ministrom tohtoročnú žatvu


Pomalými krokmi sa vracia do pracovného tempa. Reč je o predsedovi vlády Robertovi Ficovi, ktorý sa zotavuje zo zranení, ktoré mu boli spôsobené pri atentáte v Handlovej. Fico sa na verejnosti objavil po prvý raz od tragického momentu na oslavách sviatku Cyrila a Metoda.

Kontrola žatvy

Predseda vlády postupne naberá sily, čo mu pochopiteľne umožňuje vraciať sa do pracovného tempa. Robert Fico sa spolu s predstaviteľmi ministerstva pôdohospodárstva, ako aj so samotným šéfom agrorezortu Richardom Takáčom, dnes vybral skontrolovať tohtoročnú žatvu.

Zdroj: ereport

„My neprepadneme módnym trendom a neustúpime, pokiaľ ide o dovozy poľnohospodárskej produkcie z Ukrajiny. Naďalej platí, že je tu určitý zoznam, nazývame ho sankčný zoznam, určitých produktov, ktoré nemienime dovážať z Ukrajiny,“ priblížil predseda vlády SR.

Pripomenul, že na tému dovozov agrokomodít hovoril s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. „Vysvetľoval som mu, že my si nemôžeme zničiť slovenské poľnohospodárstvo. Povedal som mu, že chápeme, že Ukrajina má problém a potrebuje pomoc. Jediné, čo sme pre vás pripravení urobiť, je vytvoriť koridor cez Slovensko, ktorý zabezpečí vývoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Pokiaľ však ide o ich umiestňovanie na území Slovenska, tak toto principiálne odmietame, pretože musíme chrániť slovenských poľnohospodárov,“ zdôraznil Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pomaly, ale isto sa vracia! Premiér Fico bol skontrolovať spolu s ministrom tohtoročnú žatvu

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: