eReport.sk
Teen Theatre Fest, zdroj Divadlo Jána palárika v Trnave
Teen Theatre Fest, zdroj Divadlo Jána palárika v Trnave

Festival divadla mladých


V dňoch 22.-26. júna 2024 bude v Trnave prvý ročník bienále medzinárodného divadelného festivalu Teen Theatre Fest. Festival určený primárne pre mladé publikum prinesie zaujímavé témy aj netradičné inscenačné postupy. 

Jedinečnosť

Festival je dramaturgicky zameraný na tvorbu pre mládež. Mapuje a  reflektuje divadelnú prax, ktorá sa zameriava na rôzne žánrové spojenia a presahy. Vďaka tomu sa stáva jedinečný svojho druhu na Slovensku a vytvára chýbajúci priestor na rozvoj mladých divadelníkov. Teen theatre fest prinesie pestré divadelné formy – od modernej činohry, cez performance až po pohybové divadlo. Mottom prvého ročníka je Môj uhol pohľadu. Zameria sa na témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. Pripravené sú tiež koncerty, besedy, seminár mladej kritiky, predstavenia pre rodiny s deťmi, workshopy a výstavy.

Domáca premiéra

Hlavný divadelný program bude pozostávať z 8 inscenácií súborov zo 6 krajín – Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka. Festival otvoria slávnostnou premiérou inscenácie Limonádové more. Ide o absolventskú inscenáciu Detskej divadelnej akadémie Divadla Jána Palárika (DJP) v Trnave. Po prvý raz sa mládež spojila s profesionálnym tvorivým tímom a naštudovala plnohodnotný javiskový tvar ako stabilnú súčasť repertoáru DJP. Projekt je inšpirovaný knihou Auroville o vzniku utopického mesta od poľskej reportérky Katarzyni Boni, v réžii Šimona Spišáka. Teen Theatre fest je vyvrcholením jubilejnej 50. sezóny DJP a odkazuje na významnú éru Trnavského divadla – divadlo pre deti mládež. Vďaka tomuto podujatiu vznikne priestor na rozvoj mladých ľudí so záujmom o divadelnú tvorbu. Predaj vstupeniek a kompletný program nájdete na teentheatrefest.sk.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Festival divadla mladých

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre