Lionel Messi venoval gól Diegovi Maradonovi, foto:instagram

FC Barcelona rozstrieľala Osasunu, Messi venoval gól Maradonovi

Futbalisti FC Barcelona si v nedeľnom stretnutí 11. kola najvyššej španielskej súťaže bez problémov poradili s Osasunou Pamplona 4:0. Na góloch domácich sa podieľala celá ofenzívna línia, ktorú tréner Ronald Koeman poslal do zápasu.

Skóre otvoril na konci prvej polhodiny hry Martin Braithwaite, ktorý sa dvakrát presadil aj v utorňajšom zápase Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev. Ešte do prestávky zvýšil náskok Antoine Griezmann, v druhom dejstve sa pod výsledok podpísali gólmi Philippe Coutinho a kapitán Lionel Messi, ktorý venoval gól krajanovi, zosnulému Diegovi Maradonovi. Pár minút predtým ešte rozhodcovia neuznali gól Ousmana Dembeleho, VAR odhalil ofsajd.

Štvrté víťazstvo z deviatich odohraných zápasov La Ligy posunulo Barcelonu na siedme miesto, radosť z troch bodov však Kataláncom kazí pravdepodobná ďalšia strata v zadných radoch, keď v dôsledku zranenia nedohral stopér Clement Lenglet. Barcelone už v defenzíve chýbajú Gerard Pique, Samuel Umtiti i Sergi Roberto.

FC Barcelona – Osasuna Pamplona 4:0 (2:0)
Góly: 29. Braithwaite, 42. Griezmann, 57. Coutinho, 73. Messi